Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Mistrz świata w Indykpolu AZS-ie Olsztyn

Mistrz świata w Indykpolu AZS-ie Olsztyn

fot. indykpolazs.pl

Kolejny zawodnik zasilił szeregi Indykpolu AZS-u Olsztyn. Za pośrednictwem mediów społecznościowych klub poinformował, że od nowego sezonu siatkarzem akademików będzie Damian Schulz. Mistrz świata z 2018 roku związał się z olsztynianami dwuletnim kontraktem.

– Mistrz świata 2018 oraz dwukrotny zdobywca Pucharu Polski. Damian Schulz przez najbliższe dwa sezony będzie bronił barw Indykpolu AZS Olsztyn. Witamy na pokładzie – poinformował w środę olsztyński klub na swoim oficjalnym profilu na Instagramie.30-letni Damian Schulz dwa poprzednie sezony spędził w Asseco Resovii Rzeszów. Zwłaszcza tego ostatniego nie może zaliczyć do udanych. W zakończonych przedwcześnie rozgrywkach rzeszowianie wygrali bowiem tylko siedem spotkań i ostatecznie uplasowali się na przedostatnim miejscu w tabeli.  Wcześniej w swojej karierze atakujący reprezentował barwy Jokera Piła, AZS-u UAM Poznań, KPS-u Siedlce i Trefla Gdańsk. Na swoim koncie ma dwa medale mistrzostw Polski, które wywalczył z gdańszczanami – w 2015 roku sięgnął z tą ekipą po srebro, zaś trzy lata później po brąz PlusLigi. W barwach Trefla zdobył też Superpuchar Polski (2015) oraz dwa Puchary Polski (2015, 2018). W tych drugich rozgrywkach w 2018 roku do zwycięstwa drużyny dołożył też wyróżnienie indywidualne – został wybrany MVP tych rozgrywek.

Osiągnięcia klubowe Schulza przełożyły się też na sukcesy z reprezentacją. W 2018 roku znalazł się on bowiem w kadrze Vitala Heynena na mistrzostwa świata, z którą podczas turnieju w Bułgarii i we Włoszech sięgnął po złoty medal.

Wiele czynników miało wpływ na moją decyzję, a głównym jest postać Daniela Castellaniego – powiedział Damian Schulz. – W tym momencie jest on jednym z dwóch najlepszych trenerów w PlusLidze. Podpytałem również kilku starszych kolegów, co by zrobili w mojej sytuacji. Powiedzieli mi, iż widzieliby mnie w dwóch miejscach – jednym z nich jest właśnie Indykpol AZS Olsztyn pod wodzą trenera Castellaniego. Jeśli chodzi natomiast o negocjacje, to przebiegły one bardzo szybko i była to jedna z najłatwiejszych decyzji podczas mojej przygody z siatkówką – stwierdził Schulz.

Jakie nadzieje na nowy sezon wiąże zawodnik? – Przede wszystkim musimy zbudować bardzo dobrą atmosferę w szatni – wyjaśnił atakujący. – To będzie jeden z głównych elementów. Chcemy cieszyć się wspólną grą oraz treningami. Z własnego doświadczenia wiem, że atmosfera w klubie jest bardzo ważna i jeśli jej nie ma, to wyników też nie ma – dodał.

Damian jest aktualnym mistrzem świata i jednym z najlepszych polskich atakujących. Był na liście życzeń trenera Daniela Castellaniego i cieszę się, że udało nam się przekonać Damiana do reprezentowania barw Indykpolu AZS-u Olsztyn przez najbliższe dwa sezony – powiedział Tomasz Jankowski,  Prezes Zarządu Piłki Siatkowej AZS UWM SA.

Zobacz również:
Karuzela transferowa PlusLigi

źródło: indykpolazs.pl, inf. własna, Instagram

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2020-06-03

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę