Strefa Siatkówki – Mocny Serwis

Mistrz świata w Indykpolu AZS-ie Olsztyn

fot. indykpolazs.pl

Kolejny zawodnik zasilił szeregi Indykpolu AZS-u Olsztyn. Za pośrednictwem mediów społecznościowych klub poinformował, że od nowego sezonu siatkarzem akademików będzie Damian Schulz. Mistrz świata z 2018 roku związał się z olsztynianami dwuletnim kontraktem.

– Mistrz świata 2018 oraz dwukrotny zdobywca Pucharu Polski. Damian Schulz przez najbliższe dwa sezony będzie bronił barw Indykpolu AZS Olsztyn. Witamy na pokładzie – poinformował w środę olsztyński klub na swoim oficjalnym profilu na Instagramie.30-letni Damian Schulz dwa poprzednie sezony spędził w Asseco Resovii Rzeszów. Zwłaszcza tego ostatniego nie może zaliczyć do udanych. W zakończonych przedwcześnie rozgrywkach rzeszowianie wygrali bowiem tylko siedem spotkań i ostatecznie uplasowali się na przedostatnim miejscu w tabeli.  Wcześniej w swojej karierze atakujący reprezentował barwy Jokera Piła, AZS-u UAM Poznań, KPS-u Siedlce i Trefla Gdańsk. Na swoim koncie ma dwa medale mistrzostw Polski, które wywalczył z gdańszczanami – w 2015 roku sięgnął z tą ekipą po srebro, zaś trzy lata później po brąz PlusLigi. W barwach Trefla zdobył też Superpuchar Polski (2015) oraz dwa Puchary Polski (2015, 2018). W tych drugich rozgrywkach w 2018 roku do zwycięstwa drużyny dołożył też wyróżnienie indywidualne – został wybrany MVP tych rozgrywek.

Osiągnięcia klubowe Schulza przełożyły się też na sukcesy z reprezentacją. W 2018 roku znalazł się on bowiem w kadrze Vitala Heynena na mistrzostwa świata, z którą podczas turnieju w Bułgarii i we Włoszech sięgnął po złoty medal.

Wiele czynników miało wpływ na moją decyzję, a głównym jest postać Daniela Castellaniego – powiedział Damian Schulz. – W tym momencie jest on jednym z dwóch najlepszych trenerów w PlusLidze. Podpytałem również kilku starszych kolegów, co by zrobili w mojej sytuacji. Powiedzieli mi, iż widzieliby mnie w dwóch miejscach – jednym z nich jest właśnie Indykpol AZS Olsztyn pod wodzą trenera Castellaniego. Jeśli chodzi natomiast o negocjacje, to przebiegły one bardzo szybko i była to jedna z najłatwiejszych decyzji podczas mojej przygody z siatkówką – stwierdził Schulz.

Jakie nadzieje na nowy sezon wiąże zawodnik? – Przede wszystkim musimy zbudować bardzo dobrą atmosferę w szatni – wyjaśnił atakujący. – To będzie jeden z głównych elementów. Chcemy cieszyć się wspólną grą oraz treningami. Z własnego doświadczenia wiem, że atmosfera w klubie jest bardzo ważna i jeśli jej nie ma, to wyników też nie ma – dodał.

Damian jest aktualnym mistrzem świata i jednym z najlepszych polskich atakujących. Był na liście życzeń trenera Daniela Castellaniego i cieszę się, że udało nam się przekonać Damiana do reprezentowania barw Indykpolu AZS-u Olsztyn przez najbliższe dwa sezony – powiedział Tomasz Jankowski,  Prezes Zarządu Piłki Siatkowej AZS UWM SA.

Zobacz również:
Karuzela transferowa PlusLigi

źródło: indykpolazs.pl, inf. własna, Instagram

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2020-06-03

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved