Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Mistrz olimpijski trenerem Greenyard Maaseik

Mistrz olimpijski trenerem Greenyard Maaseik

fot. www.vcgreenyardmaaseik.be

Guido Görtzen, mistrz olimpijski i Europy, zostanie nowym trenerem Greenyard Maaseik. Holender będzie następcą Fulvio Bertiniego, który po niemal trzech latach opuści klub i uda się do Francji. Po zakończeniu kariery zawodniczej w 2008 roku Guido Görtzen został menedżerem siatkarskim, a następnie zdecydował się rozpocząć karierę trenerską. 

Lata doświadczenia i wielkie sukcesy

Wszyscy, którzy pasjonowali się meczami światowej siatkówki w latch 90. XX wieku oraz na początku XXI wieku, doskonale pamiętają Guido Görtzena. Mierzący 202 cm były przyjmujący w tamtym czasie osiągnął wspaniałe sukcesy. Wraz z reprezentacją Holandii Görtzen sięgnął po złoto Igrzysk Olimpijskich w Atlancie w 1996 roku. Tego samego lata zdobył też złoty medal Ligi Światowej. Rok później wywalczył mistrzostwo Europy, a w 2006 roku wygrał Ligę Europejską. W karierze klubowej zdobył m.in. dwa wicemistrzostwa Holandii. Grał w zespołach Pallavolo Modena, Perugia Volley czy Iskra Odincowo.

W 2008 roku, po rozegraniu 425 meczów w reprezentacji Pomarańczowych, zakończył karierę siatkarską i został agentem. Z czasem zdecydował się jednak rozpocząć karierę trenerską. W latach 2016-2017 był asystentem trenera w Incheon Korean Air Jumbos, a w 2018 roku został pierwszym szkoleniowcem VC Limax. Po sześciu latach zmieni otoczenie, bowiem podpisał kontrakt z Greenyard Maaseik, gdzie zastąpi Fulvio Bertiniego.

Klub z Maaseik w swoich mediach podziękował włodarzom VC Limax, ponieważ wiąże z Guido Görtzenem wieloletnie plany. Aktualnie VC Greenyard Maaseik zajmuje 3. miejsce w tabeli ligi belgijskiej.

Zobacz również:
Wyniki i tabela ligi belgijskiej

źródło: inf. własna, vcgreenyardmaaseik.be

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2024-02-22

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2024 Strefa Siatkówki All rights reserved