Strefa Siatkówki – Mocny Serwis

Mistrz Europy nadal w PGE Skrze Bełchatów

fot. PGE Skra Bełchatów

Wiemy już, kto obok Grzegorza Łomacza, będzie kierował grą PGE Skry w najbliższym sezonie. W bełchatowskim zespole pozostaje rozgrywający Mihajlo Mitić. Będzie to dla niego drugi sezon w PGE Skrze.

Serb dołączył do PGE Skry przed sezonem 2020/2021 i był zmiennikiem Łomacza. Wcześniej występował m.in. w Crvenie Zvezdzie Belgrad, Sir Safety Perugia, Chaumont VB 52 czy Gazpromie Surgut. Mihajlo Mitić jest też reprezentantem Serbii, z którą wywalczył mistrzostwo Europy. Co więcej, powołany został również po sezonie w PGE Skrze, jednak nie znalazł się w gronie zawodników, którzy pojechali do Rimini na rozgrywki Ligi Narodów.W PGE Skrze Mitić zagrał w 21 meczach i zdobył 11 punktów. Kibice mogą go pamiętać szczególnie ze spotkania przeciwko Aluronowi CMC Zawiercie, bowiem poprowadził bełchatowski zespół do historycznego zwycięstwa w hali rywala.

Mitić przez sezon spędzony w PGE Skrze zyskał zaufanie sztabu szkoleniowego, a zarząd klubu postanowił przedłużyć z nim kontrakt o kolejny rok. Oznacza to, że Serb wspólnie z Łomaczem będą stanowili dwójkę rozgrywających na sezon 2021/2022. – Mihajlo przyszedł do PGE Skry w trudnym momencie, bo mieliśmy zamieszanie na pozycji rozgrywającego. Mimo to zaadaptował się w drużynie. Sporo rozmawialiśmy na temat jego roli w zespole, oczywiście nie odbierając mu szans na grę jako pierwszy rozgrywający. Jeśli chodzi o jego pozostanie, kluczowe było zdanie trenera, który bardzo chciał, by Mihajlo wciąż grał w PGE Skrze – mówił Konrad Piechocki, prezes KPS Skra Bełchatów S.A.

– Jestem bardzo szczęśliwy, że zostaję w PGE Skrze na kolejny sezon. To klub, który coś znaczy w świecie siatkówki. Poza tym mam tutaj świetne warunki, dobry poziom treningowy i mogę walczyć o ważne trofea w silnej lidze. Obiecuję, że dam z siebie wszystko i postaram się pomóc zespołowi w każdym możliwym aspekcie – przyznał Mihajlo Mitić.

Zobacz również
Karuzela transferowa PlusLigi na sezon 2021/2022

źródło: PGE Skra Bełchatów - informacja prasowa

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2021-06-18

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę