Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Mirosław Filimoniuk: Każda nowa myśl w klubie ma służyć osiągnięciu lepszych wyników

Mirosław Filimoniuk: Każda nowa myśl w klubie ma służyć osiągnięciu lepszych wyników

fot. Klaudia Piwowarczyk

KPS Siedlce już kilka dni temu rozpoczął treningi przed kolejnym sezonem na zapleczu PlusLigi. – Zaczęliśmy dosyć wcześnie okres przygotowawczy po to, żeby przygotować zespół do sezonu zarówno pod względem motorycznym, ale również zintegrować drużynę, ponieważ sporo zawodników po raz pierwszy będzie grało u nas. Chcemy, by sprawniej wyglądała współpraca między nimi. Zabieramy się za pracę – wyjaśnił Mirosław Filimoniuk, asystent Mateusza Grabdy.

Sezon w I lidze mężczyzn ma rozpocząć się 17 września. Wciąż nie poznaliśmy oficjalnie szczegółowego terminarza rozgrywek ani ostatecznej liczby zespołów.Mimo to kolejne kluby pierwszoligowe rozpoczynają przygotowania do nadchodzących rozgrywek. – Zaczęliśmy dosyć wcześnie okres przygotowawczy po to, żeby przygotować zespół do sezonu zarówno pod względem motorycznym, ale również zintegrować drużynę, ponieważ sporo zawodników po raz pierwszy będzie grało u nas. Chcemy, by sprawniej wyglądała współpraca między nimi. Zabieramy się za pracę – powiedział Mirosław Filimoniuk.

Po sezonie 2021/2023 zmiany nie ominęły również sztab szkoleniowy, do którego dołączyło wiele nowych osób. – Każda nowa myśl w klubie ma służyć osiągnięciu lepszych wyników. Drugim czynnikiem rozszerzenia sztabu na chwilę obecną jest to, że pierwszy trener Mateusz Grabda jest trenerem reprezentacji Polski U-20 i obecnie przebywa z tą reprezentacją – wyjaśnił asystent pierwszego trenera, który w KPS-ie jest od początku istnienia klubu. – Współpracujemy między sobą, wymieniamy doświadczenia, wiedzę. Oprócz sztabu trenerskiego poszerzyliśmy również sztab fizjoterapeutów. Miejmy nadzieję, że to wszystko będzie służyło wyłącznie osiągnięciu lepszego rezultatu w sezonie – podkreślił.

Przygotowanie motoryczne, ogólnorozwojowe – dużo siłowni, pierwsze kontakty z piłką i szlifowanie techniki. Na razie to mamy w planie. W dalszej perspektywie mamy w planach trzy turnieje w okresie przygotowawczym, ale to dopiero za miesiąc, kiedy już chłopaki dobrze się przygotują – opowiedział o planach na najbliższy czas trener Filimoniuk. – Mam nadzieję, że wszyscy dzięki temu okresowi przygotowawczemu będą mogli w pełni sił, w pełni zdrowia rozegrać cały sezon, bo temu to ma służyć – zakończył.

W drużynie z poprzedniego sezonu poza trenerem Mateuszem Grabdą zostało jedynie dwóch libero – Patryk Waloch i Adrian Potera oraz dwóch przyjmujących – Michał Gołębiowski i Damian Dobosz. Dwoma nowymi przyjmującymi są Kamil Długosz i Adrian Kopij. Parę atakujących będą tworzyć Przemysław Kupka i Kacper Wnuk, za rozegranie odpowiadać będą Krzysztof Pigłowski i Piotr Fenoszyn. Na środku zagrają natomiast Radosław Szczeciński, Jakub Strulak, Karol Kubisz i Mateusz Kufka.

źródło: KPS Siedlce - Facebook, opr. własne

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, I liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2022-07-28

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2022 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę