Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Mikołaj Sawicki: Był ogromny stres

Mikołaj Sawicki: Był ogromny stres

fot. Klaudia Piwowarczyk

Siatkarze PGE Skry Bełchatów w środę przegrali pierwsze starcie o brązowy medal z Vervą Warszawa Orlen Paliwa.  Podopieczni Michała Mieszko Gogola mieli w tie-breaku trzy punkty przewagi, ale ostatecznie to rywale okazali się lepsi. Z dobrej strony pokazał się jednak młody Mikołaj Sawicki.  Po meczu zawodnik nie ukrywał, że odczuwał stres. – Po pierwszym i trzecim secie mocno się rozluźniliśmy, poszły one nam bardzo gładko. W głowie gdzieś siedzi, że może kolejny też tak łatwo pójdzie, ale siatkówka jest właśnie takim sportem, że trzeba grać równo przez cały mecz – powiedział.

Mikołaj Sawicki w środę zdobył 23 punkty. 21-latek był jednym z liderów zespołu. – Był ogromny stres i nadal pozostał. Staram się o tym nie myśleć. Robiłem, co mogłem, aby jak najlepiej zastąpić Taylora Sandera. Nie wyszło to najgorzej, ale jednak trochę zabrakło. Najważniejsze w siatkówce jest doświadczenie, a tego mi jednak jeszcze brakuje – powiedział po spotkaniu. pokusił się on także o ocenę meczu.  – Po pierwszym i trzecim secie mocno się rozluźniliśmy, poszły one nam bardzo gładko. W głowie gdzieś siedzi, że może kolejny też tak łatwo pójdzie, ale siatkówka jest właśnie takim sportem, że trzeba grać równo przez cały mecz. W tie-breaku zabrało nam szczęścia i poszanowania piłki na zagrywce – przyznał.  W niedzielę drugie starcie o brązowy medal, tym razem w stolicy.  – W Warszawie wygrywamy i wracamy do Bełchatowa – zadeklarował.Rozczarowania po meczu nie ukrywał libero PGE Skry Kacper Piechocki. – To było bardzo dziwne spotkanie, gra falowała po obu stronach. Raz jedna drużyna grała dobrze, druga słabo i na odwrót. Szkoda, że ten mecz tak się skończył,  możemy żałować, bo mieliśmy swoje szanse. To jeszcze nie jest koniec. Jedziemy do Warszawy walczyć i potem wrócić do Bełchatowa, aby zdobyć brązowy medal – ocenił. – Zaczęliśmy spotkanie agresywnie, dobrze działała zagrywka. Weszliśmy w mecz dobrze i rzeczywiście mogło się wydawać, że będzie on pod naszą kontrolą, ale swoją wyższość trzeba udowodnić przez całe spotkanie, a nie tylko fragmentami – dodał.

źródło: inf. własna, PGE Skra Bełchatów - informacja prasowa

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2021-04-14

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę