Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Mikołaj Kałkowski: W kilku meczach zaskoczyliśmy rywali

Mikołaj Kałkowski: W kilku meczach zaskoczyliśmy rywali

– Sezon oceniam pozytywnie. Uważam, że w kilku meczach zaskoczyliśmy rywali na przykład wygrywając z MKS-em Będzin w jego hali. Pierwsza runda była zdecydowanie słabsza w naszym wykonaniu, ale druga była lepsza – powiedział libero Chrobrego Głogów Mikołaj Kałkowski.

W przedostatnim meczu rundy zasadniczej Chrobry Głogów uległ na wyjeździe Polskiemu Cukrowi Avii Świdnik. Goście nie ugrali nawet seta, a najbliżej osiągnięcia tego celu byli w trzeciej partii, którą przegrali dopiero po batalii na przewagi. – Mieliśmy swoje szanse, zwłaszcza w trzecim secie. Mogliśmy go przechylić na swoją stronę. Wtedy byłoby 2:1 i mecz byłby otwarty – powiedział szkoleniowiec gości Dominik Walenciej.

Głogowianie nie wykorzystali okazji, aby przedłużyć spotkanie, a zaważyły na tym ich błędy własne. – Ten mecz był trochę nerwowy w końcówkach. Kilka piłek zaważyło na wyniku. Szczególnie w trzecim secie mieliśmy szansę, bo Tomek Błądziński niewiele pomylił się na zagrywce. Gdyby strzelił asa, to może byśmy wygrali tego seta – stwierdził defensywny zawodnik Chrobrego Mikołaj Kałkowski.

W wyjściowym składzie przyjezdnych pojawiło się kilku zawodników, którzy wcześniej zbyt często nie grali w podstawowym składzie. Swoją szansę wykorzystał zwłaszcza atakujący, który zdobył 16 punktów. – Z dobrej strony pokazali się zmiennicy, szczególnie fajny mecz rozegrał Krzysiek Rykała. Dobrze spisaliśmy się na zagrywce, ale Avia pokazała swoją moc we własnej hali. W kluczowych momentach poszczególne elementy jej zafunkcjonowały, dlatego wygrała. Nam zabrakło lewego skrzydła, szczególnie na kontrze. Może wtedy wynik byłby inny – ocenił Walenciej.

Mimo że do rozegrania głogowianie mają jeszcze jedno spotkanie, to już wiadomo, że ani nie spadną do II ligi, ani nie zagrają w play-off. Są jednak zadowoleni ze swojej postawy na przestrzeni całych rozgrywek. – Sezon oceniam pozytywnie. Uważam, że w kilku meczach zaskoczyliśmy rywali na przykład wygrywając z MKS-em Będzin w jego hali. Pierwsza runda była zdecydowanie słabsza w naszym wykonaniu, ale druga była lepsza – zakończył libero Chrobrego, któremu do rozegrania zostało jeszcze spotkanie w Kluczborku.

źródło: Chrobry Głogów - Facebook, inf. własna