Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Mihajlo Mitić: PlusLiga w przyszłym sezonie będzie mocniejsza

Mihajlo Mitić: PlusLiga w przyszłym sezonie będzie mocniejsza

fot. PGE Skra Bełchatów

– Potrzebujemy takiej ciężkiej pracy, jaka czeka nas z trenerem Slobodanem Kovacem – mówi Mihajlo Mitić, rozgrywający PGE Skry, który dołączył do zespołu po przerwie reprezentacyjnej.

Wróciłeś do Bełchatowa, ale nie próżnowałeś, gdy cię nie było.Mihajlo Mitić: Powiedzmy, że jestem w dobrej formie, bo jeszcze 10 dni temu trenowałem z reprezentacją Serbii. Miałem kilka dni przerwy, ale naprawdę nie jest źle. Teraz mam trochę czasu, żeby dojść do pełni formy.

Ostatecznie nie pojechałeś na mistrzostwa Europy. Jesteś zawiedziony?

– Nie. W zasadzie spodziewałem się tego, bo nasz drugi rozgrywający w reprezentacji Serbii jest bardzo młody. Przed nim duża przyszłość i dlatego uważam, że to dobry ruch naszego trenera.

W Bełchatowie przez te kilka miesięcy coś się zmieniło?

– Raczej wszystko jest tak, jak wcześniej. Na pewno oczekujemy lepszych rezultatów w przyszłym sezonie. Będziemy mieli bardzo mocną drużynę, ale powalczymy z innymi silnymi zespołami. PlusLiga też jest mocniejsza, bo chyba nawet dziewięć zespołów może walczyć o medale. To będzie ciężki, ale mam nadzieję, że udany sezon.

Sztabowi szkoleniowemu PGE Skry pomaga dwóch trenerów z Serbii. Pewnie ich znasz.

– Tak, miałem okazję z nimi pracować w reprezentacji Serbii. Mają podobny system, jak Slobodan Kovac i teraz nasi zawodnicy muszą się do tego przyzwyczaić. Mam nadzieję, że będzie dobrze.

A jakim trenerem jest sam Kovac?

– Czasem niełatwym do współpracy (śmiech). Potrafi się zdenerwować, ale potrzebujemy takiego stylu. Gdy jest za lekko, to nie może być dobrze. Pracowałem z nim przez kilka lat, także w reprezentacji Serbii, więc doskonale go znam. Jesteśmy optymistami i wiem, że potrzebujemy takiej ciężkiej pracy.

Doskonale znasz też nowego atakującego PGE Skry.

– Tak, grałem z Aleksandrem Atanasijeviciem przez dwa lata, również w kadrze, a także przeciwko niemu. Ma teraz 30 lat, jest doświadczonym graczem, ale wciąż z nim jest ta wola walki. Jako drużyna tego potrzebujemy. Jest dobry, jak nigdy!

Za chwilę rozpoczynają się wspomniane już przez nas mistrzostwa Europy. Jakie przewidywania?

– W sporcie trudno wyrokować. Na pewno najmocniejszymi zespołami będą Polska, Francja, Rosja, Serbia, Słowenia i to pewnie oni powalczą o medale. Ale może ktoś zaskoczy? Może będzie to Bułgaria. To dobra drużyna, ale myślę, że te wcześniejsze znajdą się w strefie medalowej. Polska to faworyt numer jeden. Gra u siebie, jest jedną z najlepszych ekip. Do tego nie zdobyła medalu na igrzyskach, więc teraz będzie miała na to szansę.

źródło: skra.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2021-09-01

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę