Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Mihajlo Mitić: Być może to nasz najlepszy mecz tego sezonu

Mihajlo Mitić: Być może to nasz najlepszy mecz tego sezonu

fot. Klaudia Piwowarczyk

Wobec problemów zdrowotnych Grzegorza Łomacza rolę pierwszego rozgrywającego w meczu Skry z zawiercianami przejął Mihajlo Mitić. – Wszystko wyszło super, tym bardziej, że chłopaki bardzo mi pomogli znakomitym przyjęciem piłki. Nie musiałem prawie wcale biegać. To był znakomity mecz, również dla mnie, starałem się dać od siebie jak najwięcej energii. Być może to nasz najlepszy mecz tego sezonu, oczywiście nie tylko dzięki mnie, ale jestem dumny, że byłem w tym czasie na boisku – przyznał po pojedynku Serb.

W środę podczas meczu Vervy Warszawa Orlen Paliwa z PGE Skrą Bełchatów bliski omdlenia był Grzegorz Łomacz. Siatkarz zszedł z boiska w czasie czwartego seta. Od tamtej pory miał robione badania i nie trenował w pełni. Jego miejsce w składzie zajął Mihajlo Mitić.Serbski rozgrywający od początku kierował grą bełchatowian w niedzielnym meczu w Zawierciu. Zawodnik zaprezentował się z dobrej strony, a zespół wygrał 3:0. – Wszystko wyszło super, tym bardziej, że chłopaki bardzo mi pomogli znakomitym przyjęciem piłki. Nie musiałem prawie wcale biegać. To był znakomity mecz, również dla mnie, starałem się dać od siebie jak najwięcej energii. Być może to nasz najlepszy mecz tego sezonu, oczywiście nie tylko dzięki mnie, ale jestem dumny, że byłem w tym czasie na boisku – powiedział po meczu.

Dotychczas Serb nie miał zbyt wielu szans na pokazanie się w PlusLidze. Niedzielne starcie było pierwszym, w którym niemal od początku do końca Mitić przebywał na boisku. Czy siatkarz czuł presję przed spotkaniem w Zawierciu? – O tym, że zagram, wiedziałem już dwa, trzy dni przed samym meczem. Nie chciałem narzucać na siebie presji. To mi pomogło, wszyscy mi bardzo pomogli, sporo rozmawiali ze mną podczas treningów. To wszystko zaowocowało – przyznał.

PGE Skra Bełchatów w niedzielę po raz pierwszy wygrała w Zawierciu. – Trener mówił nam, że jest jeden nieprawdopodobny fakt o naszych starciach z Aluronem CMC Warta: nigdy nie wygraliśmy w hali rywala. Mówił, że to czas, by wygrać, a my po prostu go posłuchaliśmy – stwierdził Mihajlo Mitić.

źródło: inf. prasowa, opr. własne

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2020-11-30

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved