Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Miguel Tavares zostaje w Cuprum: Musimy stworzyć solidną grupę

Miguel Tavares zostaje w Cuprum: Musimy stworzyć solidną grupę

fot. rennesvolley35.fr

Prowadzenie gry drużyny Cuprum Lubin w nowym sezonie rozgrywek PlusLigi pozostaje w rękach Miguela Tavaresa. Portugalczyk jest pierwszym z zawodników lubińskiego klubu, który postanowił w nim pozostać. W nadchodzącym sezonie drużynę prowadził będzie też trener Fronckowiak.

Poprzedni sezon lubińskiego rozgrywającego był bardzo udany. Występujący pierwszy raz na plusligowych parkietach Portugalczyk rozegrał 24 spotkania, w których łącznie zdobył dla miedziowych 60 punktów, w tym 27 razy zagrywając asa serwisowego.

Wywiad z Miguelem Tavaresem:

Miguel dlaczego zostajesz w Lubinie?

Miguel Tavares: Cuprum Lubin był zespołem, który we mnie uwierzył w poprzednim sezonie. Ja po prostu zwracam przysługę. Wierzę w Cuprum Lubin i wierzę, że w przyszłości możemy razem zrobić wiele dobrego. Bardzo chciałbym zobaczyć ten klub walczący o tytuły za 3-4 lata. Chcę być częścią tego rozwijającego się i coraz lepszego procesu. Poza sportem Lubin to ładne miasto, które polubiłem. Jest tu też wiele pięknych miejsc do odwiedzenia w okolicy. Chciałbym też więcej się dowiedzieć i nauczyć o regionie.

Co myślisz o PlisLidze po tym pierwszym sezonie?

PlusLiga jest niesamowita. Myślę, że w Polsce siatkówka jest sportem bardzo profesjonalnym, dającym szansę na grę na najwyższym poziomie i jest to bardzo satysfakcjonujące. W lidze jest dużo dobrych zawodników, w tym wielu bardzo dobrych zawodników z Polski. Jestem bardzo zadowolony z poziomu ligi.

Czego oczekujesz w nowym sezonie?

Następny sezon będzie jeszcze trudniejszy niż poprzedni. W drużynie i sztabie jest sporo zmian, straciliśmy kilku ważnych graczy. Mam jednak nadzieję, że w nowym gronie możemy się poznać nawzajem i nauczyć się grać jako drużyna, a także walczyć razem o wspólny cel. Musimy stworzyć solidną grupę i zmotywować się wzajemnie do codziennej coraz lepszej pracy. A kiedy zacznie się sezon damy z siebie wszystko, aby wygrać każdy mecz.

Zobacz również:
Karuzela transferowa PlusLigi

źródło: ks.cuprum.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2020-05-28

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2024 Strefa Siatkówki All rights reserved