Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Mistrzostwa Europy > Miguel Tavares: Zespołowość może zrobić różnicę

Miguel Tavares: Zespołowość może zrobić różnicę

fot. Bartek Dubiel

Portugalia zakończyła zmagania w grupie A mistrzostw Europy na czwartym miejscu i tym samym awansowała do 1/8 finału. W kolejnej rundzie zmierzy się z Holandią. – Skupiamy się na najbliższym meczu, chcemy bawić się siatkówką i czerpać z gry przyjemność – powiedział rozgrywający portugalskiej drużyny Miguel Tavares.

Reprezentacja Portugalii dość niespodziewanie wywalczyła awans do kolejnej rundy mistrzostw Europy, wyprzedzając wyżej notowaną Belgię. – Wszyscy zawodnicy są w pełnej gotowości, zarówno ci, którzy nie mają zbyt wiele okazji do gry, jak i ci, którzy pojawiają się na zmianach zadaniowych, wszyscy są  w pełni oddani pracy i wszyscy gracze są dla nas bardzo ważni. Udowadniamy, że zespołowość może zrobić różnicę – podkreślił portugalski rozgrywający Miguel Tavares.Portugalczycy zakończyli zmagania w grupie A z dwoma zwycięstwami – 3:2 z Belgią oraz 3:1 z Grecją, a także trzema porażkami – 1:3 z Polską, 2:3 z Ukrainą i 1:3 z Serbią. – Każdy, kto pojawia się na boisku, gra dobrze i ma ważną rolę w zespole. Przegrywaliśmy z Ukrainą już 0:2, ale wymieniliśmy całą drużynę na boisku i doprowadziliśmy do tie-breaka w meczu, który już prawie przegraliśmy 0:3. Można to wytłumaczyć tym, że mamy bardzo zgraną grupę, jesteśmy dla siebie braćmi, przyjaciółmi i to klucz do naszego sukcesu – przyznał Tavares. – Bardzo wierzę w naszą pracę i w nasz zespół. Wszyscy wiedzieliśmy, że stać nas na taki wynik, chociaż nie byliśmy faworytami, bo byliśmy ostatnią drużyną w rankingu CEV spośród wszystkich w naszej grupie. Udowodniliśmy, że ranking się myli i że powinniśmy być trochę wyżej – dodał rozgrywający. Jego reprezentacja plasuje się na 20. miejscu w europejskim zestawieniu, Grecy są na 18. pozycji, natomiast Ukraińcy na 14. Pozostałe ekipy plasują się w czołowej czwórce.

Portugalia w 1/8 finału zmierzy się z kadrą Królestwa Niderlandów, która wygrała grupę C z czterema zwycięstwami i tylko jedną porażką 2:3 z Rosją. – Holandia wygrała grupę, bo to bardzo mocny zespół, który ma wielu wspaniałych zawodników, grających w najlepszych ligach europejskich. Ma też świetnego włoskiego trenera, bardzo doświadczonego, więc myślę, że wszyscy w tej drużynie wiedzą, co robią i nie zakończyli fazy grupowej na pierwszym miejscu przez przypadek. Pojedziemy do Gdańska z takim samym nastawieniem, jak dotychczas, skupiamy się na najbliższym meczu, chcemy bawić się siatkówką i czerpać z gry przyjemność – zapowiedział Miguel Tavares.

źródło: inf. prasowa, opr. własne

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Mistrzostwa Europy

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2021-09-09

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę