Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Mistrzostwa Europy > Miguel Tavares: Polska to kraj, który docenia siatkówkę

Miguel Tavares: Polska to kraj, który docenia siatkówkę

fot. Bartek Dubiel

Dzień po porażce z Polską reprezentacja Portugalii wygrała pierwszy mecz na mistrzostwach Europy siatkarzy, pokonując 3:2 Belgię. – Zwycięstwo to dla nas duża sprawa. Szczególnie, że rywalizujemy w Polsce. Gra tutaj cieszyłaby każdego sportowca – mówi Interii Miguel Tavares, rozgrywający portugalskiej drużyny.

Spotkanie Portugalii z Belgią w krakowskiej Tauron Arenie miało dramatyczny przebieg. W dwóch pierwszych setach lepiej prezentowali się zawodnicy z południa Europy. Belgowie nie rzucili jednak ręcznika i wygrali dwie kolejne partie, doprowadzając do tie-breaka. Piąty set był wyrównany, ostatecznie jednak to Portugalczycy mogli świętować po nim zwycięstwo 15-13.Cieszymy się, że wygraliśmy z tak dobrym zespołem jak Belgia. Są w czołowej trójce rankingu CEV, walka z nimi jak równy z równym i zwycięstwo to dla nas duża sprawa. Ale muszę pogratulować również rywalom, którzy nie poddali się przy stanie 0-2 w setach i do końca walczyli – podkreśla Tavares.

Rozgrywający był jednym z bohaterów zwycięstwa z Belgią. Zdobył cztery punkty blokiem, do tego dołożył trzy asy serwisowe. W tym elemencie dobrze zaprezentował się zresztą już w pierwszym meczu ME przeciwko Polsce, przegranym przez Portugalię 1-3. Tavares polskie parkiety zna jednak jak mało kto w jego drużynie. Ostatnie dwa sezony spędził w Cuprum Lubin, tego lata przeniósł się do Aluronu CMC Warta Zawiercie.

Dobrze się czuję w Polsce. Gra tutaj w czasie mistrzostw Europy to dla mnie kolejna okazja, by nauczyć się czegoś po polsku. Po dwóch latach w polskiej lidze cały czas próbuję to robić, na razie znam jednak tylko trochę słów w tym języku. Bardzo przyjemnie przebywać na takim turnieju, jak mistrzostwa Europy, właśnie w Polsce. To kraj, który docenia siatkówkę i żyje nią jak chyba żaden na świecie. Może podobnie jest jeszcze w Brazylii. To, co się tutaj dzieje, jest niesamowite. Między tym, ile siatkówka znaczy w Polsce, a ile w Portugalii, jest naprawdę duża różnica. Gra tutaj cieszyłaby każdego sportowca – uważa Tavares.

Autor: Damian Gołąb, więcej w serwisie Interia.pl.

źródło: interia.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Mistrzostwa Europy

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2021-09-04

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę