Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Międzynarodowy zakaz transferowy dla Czarnych Radom utrzymany

Międzynarodowy zakaz transferowy dla Czarnych Radom utrzymany

fot. Klaudia Piwowarczyk

Światowa Federacja Piłki Siatkowej opublikowała na oficjalnej stronie FIVB dokument, zgodnie z którym na klubie Cerrad Enea Czarni Radom wciąż ciąży międzynarodowy zakaz transferowy. Spowodowane jest on sporem władz drużyny z Maksimem Żygałowem, byłym atakującym „Czarnych”.

Rosjanin nie chce przystać na obniżenie kontraktu, który według włodarzy powinien zostać pomniejszony ze względu na czasową niezdolność zawodnika do gry w wyniku kontuzji.Pod koniec lipca FIVB zaktualizowała listę drużyn objętych sankcjami. Radom nadal widnieje na niej jako klub z międzynarodowym zakazem transferowym. Został on nałożony 19 maja 2020 roku – ekipa z Radomia nie może otrzymać międzynarodowych certyfikatów transferowych dla zakontraktowanych zagranicznych siatkarzy. Klub liczył, że uda się rozwiązać sprawę do końca czerwca, jednak w nowo opublikowanej liście drużyn objętych sankcjami, nic się nie zmieniło.

Dla radomian opuszczenie tej listy będzie znaczące. Na nadchodzące rozgrywki 2020/2021 wśród podopiecznych Roberta Prygla są trzej zagraniczni gracze – Amerykanin Brend Sander, Brazylijczyk Lucas Loh i Bułgarem Wiktor Josif. Do czasu rozwiązania sporu z Żygałowem nie będą mogli oni grać w barwach Radomia w oficjalnych rozgrywkach.

źródło: polsatsport.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2020-08-02

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved