Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Międzynarodowe zmagania po raz pierwszy na plaży w Białymstoku

Międzynarodowe zmagania po raz pierwszy na plaży w Białymstoku

fot. FIVB

Historyczny, pierwszy międzynarodowy turniej organizatorów Plaży Open wystartuje już w czwartek, 23 czerwca w Białymstoku. W Beach Pro Tour Futures, oprócz doskonale znanych kibicom polskich zawodników, wystąpią aż 24 pary zagraniczne.

Międzynarodowe rozgrywki Beach Pro Tour w Białymstoku rozpoczną się eliminacjami w czwartek (23 czerwca), natomiast turniej główny zostanie rozegrany od piątku (24 czerwca) do niedzieli (26 czerwca).Historia seniorskiej siatkówki plażowej w Białymstoku sięga 2016 roku. Wtedy to po raz pierwszy na Podlasie zawitał cykl Plaża Open i od tamtej pory regularnie gości w stolicy województwa podlaskiego. Były tam rozgrywane między innymi finałowe zmagania całego cyklu, jak i Puchar Polski w siatkówce plażowej. W tym roku Białystok po raz pierwszy stanie się areną zmagań międzynarodowych. Do doskonale znanych kibicom polskich par dołączą duety z prawie wszystkich kontynentów. Do Białegostoku nie zawitają jedynie reprezentanci afrykańskich krajów. W sumie w turnieju zagrają pary z 24 krajów.

W zmaganiach siatkarzy pewni gry w turnieju głównym są aktualni mistrzowie Polski, Jakub Zdybek/Paweł Lewandowski, a także duety Jakub Szałankiewicz/Mateusz Florczyk, Miłosz Kruk/Mikołaj Miszczuk oraz Piotr Janiak/Jędrzej Brożyniak. Ci ostatni znakomicie rozpoczęli sezon plażowy, wygrywając nie tylko na pierwszym turnieju cyklu Plaża Open w Łodzi, ale także dwa dni później na zawodach w Sulejowie.

Spośród dwunastu par damskich rozstawione w turnieju głównym są Katarzyna Kociołek/Marta Łodej, Jagoda Gruszczyńska/Aleksandra Wachowicz, Agata Ceynowa/Patrycja Jundziłł oraz Kinga Legieta/Nicole Jochym.

– Jest to super okazja, aby w polskim turnieju, w Pucharze Świata mogła wziąć udział jak największa liczba par z Polski. Będę bardzo im kibicować i wspierać. Mam nadzieję, że też kibice będą licznie wspierać nasze narodowe chluby. Na pewno będzie to siatkówka na najwyższym poziomie, więc będzie gratka to dla kibiców siatkarskich, ale również dla kibiców, którzy przez przypadek mogą tutaj przyjść na plażę i poobserwować bardzo wysoki poziom siatkówki – przyznała dyrektor sportowa Beach Pro Tour Białystok 2022 Monika Brzostek.

Program turnieju:

23.06, czwartek
9:00-18:00 mecze kwalifikacyjne kobiet i mężczyzn Beach Pro Tour Białystok 2022

24.06, piątek
8:30 – 18:00 mecze turnieju głównego kobiet i mężczyzn Beach Pro Tour Białystok 2022

25.06, sobota

9:00-18:30 mecze turnieju głównego kobiet i mężczyzn Beach Pro Tour Białystok 2022

26.06, niedziela

9:00 mecze półfinałowe kobiet Beach Pro Tour Białystok 2022

10:00 mecze półfinałowe mężczyzn Beach Pro Tour Białystok 2022

11:00 mecz o 3. miejsce kobiet Beach Pro Tour Białystok 2022

12:00 mecz o 3. miejsce mężczyzn Beach Pro Tour Białystok 2022

13:00 finał kobiet Beach Pro Tour Białystok 2022

14:00 finał mężczyzn Beach Pro Tour Białystok 2022

źródło: inf. prasowa

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, siatkówka plażowa

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2022-06-22

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2022 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę