Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Mickiewicz pożegnał środkowego

Mickiewicz pożegnał środkowego

fot. Gwardia Wrocław

Po jednym sezonie spędzonym w Kluczborku z Mickiewiczem rozstał się środkowy, Markus Kosian, który nie był podstawowym zawodnikiem ekipy z Opolszczyzny. Jest on już czwartym siatkarzem, który opuścił szeregi Mickiewicza w międzysezonowej przerwie.

Coraz więcej wiadomo o zmianach zachodzących w Mickiewiczu Kluczbork. Wcześniej klub z Opolszczyzny poinformował, że jego barw w przyszłym sezonie nie będą bronili już: Szymon Bereza (rozgrywający), Michał Makowski (przyjmujący), a także Marcin Jaskuła (libero). Okazało się, że to nie koniec zmian, bowiem współpraca nie zostanie przedłużona również ze środkowym – Markusem Kosianem.To 23-letni zawodnik, który swoją siatkarską karierę zaczynał w Kędzierzynie-Koźlu. Przez poprzednie lata występował w grającej w I lidze ZAKSIE Strzelce Opolskie, ale po jej spadku do II ligi przed sezonem 2022/2023 przeniósł się do Mickiewicza Kluczbork. Z nim zajął czwarte miejsce w fazie zasadniczej, ale w ćwierćfinale przegrał rywalizację z Visłą Proline Bydgoszcz.

Markus Kosian nie miał zbyt wielu okazji do dłuższego przebywania na parkiecie. W minionych rozgrywkach przegrywał bowiem rywalizację o miejsce w podstawowym składzie z Arkadiuszem Olczykiem oraz Konradem Muchą. Wprawdzie zagrał w 24 spotkaniach, ale na boisku pojawiał się raczej pod koniec setów, kiedy to ich losy były już rozstrzygnięte. Łącznie w całym sezonie zdobył zaledwie 11 punktów, z czego 1 na zagrywce, 4 w bloku, a w ataku uzyskał tylko 27% skuteczności.

źródło: Mickiewicz Kluczbork - Facebook, opr. własne

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, I liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2023-05-15

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2023 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę