Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Mickiewicz Kluczbork skompletował skład

Mickiewicz Kluczbork skompletował skład

fot. Stal Nysa

Mickiewicz Kluczbork skompletował skład drużyny na sezon 2020/21, która będzie występować na parkietach TAURON 1. Ligi Mężczyzn.

W połowie czerwca klub z Kluczborka potwierdził, że skompletował już skład zespołu, który będzie występował trzeci rok z rzędu na pierwszoligowych parkietach. Przypomnijmy, że w pierwszym sezonie beniaminek nie zdołał się utrzymać sportowo w 1. Lidze. Jednak w związku z wycofaniem się z rozgrywek PlusLigi Stoczni Szczecin, kluczborczanie uzyskali prawo gry w 1. Lidze.

W sezonie 2019/20 drużyna zaprezentowała się z bardzo dobrej strony. Widać było, że wyciągnięto wnioski z poprzednich rozgrywek. Finalnie zespół zakończył rozgrywki na 7. miejscu w tabeli. – Przede wszystkim mieliśmy bardziej doświadczony i ograny zespół. Do tego świetną atmosferę w drużynie i jeden wspólny cel. Bardzo dużo dał nam też wyjazd na turniej do Zjednoczonych Emiratów Arabskich pod względem scalenia zespołu. To był naprawdę udany sezon i szkoda, że już się skończył – powiedział Konrad Mucha, środkowy zespołu. – Myślę, że z przebiegu sezonu to sprawiedliwy wynik. Mieliśmy lepsze i gorsze chwile, ale graliśmy stosunkowo równo. Nie ma co gdybać, co by było w play offach. Celem było miejsce w ósemce. Udało się nam go zrealizować – dodał.

Włodarze Mickiewicza Kluczbork bardzo szybko podjęli się zadania skompletowania składu drużyny na nowy sezon 2020/21 TAURON 1. Ligi. Po sezonie 2019/20 z grą w szeregach kluczborczan pożegnali się: Rafał Pawlak (atakujący), Konrad Woroniecki (rozgrywający), Wladislaw Łoszakow (środkowy), Maciej Kowalonek (przyjmujący), Adam Parcej (przyjmujący), Artur Pasiński (przyjmujący) oraz Kacper Wasilewski (libero). Na kolejny rok w Mickiewiczu pozostali: Łukasz Owczarz (atakujący), Łukasz Szablewski (rozgrywający), Konrad Mucha (środkowy), Jakub Lewandowski (środkowy), Dawid Bułkowski (przyjmujący) oraz Marcin Jaskuła (libero).

Natomiast nowi siatkarze, którzy dołączają do zespołu z Kluczborka to: Łukasz Sternik (rozgrywający), Kajetan Kulik (atakujący), Konrad Jantos (środkowy), Przemysław Toma (środkowy), Filip Biegun (przyjmujący), Filip Frankowski (przyjmujący), Michał Szmajduch (przyjmujący) oraz Michał Łysiak (libero).

Skład Mickiewicza Kluczbork na sezon 2020/21 TAURON 1. Ligi Mężczyzn
rozgrywający: Łukasz Sternik, Łukasz Szablewski
atakujący: Kajetan Kulik, Łukasz Owczarz
środkowi: Konrad Jantos, Jakub Lewandowski, Konrad Mucha, Przemysław Toma
przyjmujący: Filip Biegun, Dawid Bułkowski, Filip Frankowski, Michał Szmajduch
libero: Marcin Jaskuła, Michał Łysiak

Sztab szkoleniowy Mickiewicza Kluczbork na sezon 2020/21 TAURON 1. Ligi Mężczyzn
I trener: Mariusz Łysiak
Asystent trenera: Dawid Obłąk
Statystyk: Dawid Obłąk

Zobacz również:
Karuzela transferowa Tauron 1. Ligi

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2024 Strefa Siatkówki All rights reserved