Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > mistrzostwa świata > Michał Winiarski: Znamy nasze mocne strony

Michał Winiarski: Znamy nasze mocne strony

fot. FIVB

Już za chwilę w Polsce i Słowenii rozpoczną się FIVB Mistrzostwa Świata w Piłce Siatkowej Mężczyzn. Reprezentacja Niemiec chce przejść przez silną rundę wstępną grupy D w Lublanie z nowym trenerem Michałem Winiarskim i drażnić czołowe drużyny mieszanką doświadczonych i młodych graczy. 

W 2014 roku Michał Winiarski, Lukas Kampa i Christian Fromm zmierzyli się jeszcze na boisku podczas mistrzostw świata w Katowicach. Obecny trener reprezentacji Niemiec doskonale pamięta tamte mistrzostwa, podobnie jak jego obecni zawodnicy, którzy wtedy zdobyli brąz. Od piątku będą grać o wspólne marzenia.Oczywiście lubię o tym pamiętać i byłoby marzeniem, gdybyśmy mogli wyjść z grupy na polskie areny i do Katowic na tym mundialu – powiedział Winiarski.

Aby się tam dostać, Niemcy muszą przejść przez grupę D. Czekają tam trudni wrogowie. – Gra z Francją jest absolutnym celem. Ważne będzie dla nas, jak rozpoczniemy turniej. Każdy zdobyty punkt i set daje nam pewność siebie na pozostałe dwa spotkania – powiedział kapitan Lukas Kampa. – W ciągu ostatnich kilku tygodni i miesięcy przygotowaliśmy się bardzo dobrze, znamy nasze mocne strony i skupiamy się na każdym meczu – powiedział Winiarski. Przede wszystkim trener reprezentacji lubi mieszankę w niemieckiej drużynie. – Lukas, Christian i inni zawodnicy, którzy mają już duże międzynarodowe doświadczenie, pomagają młodym, utalentowanym zawodnikom zaprezentować się na boisku jak najlepiej.

Jednym z młodych zawodników jest środkowy Lukas Maase. – Bycie tu po raz pierwszy jest przytłaczające. Zauważyłem, że to zupełnie inne napięcie, zupełnie inne skupienie. Mistrzostwa świata wraz z igrzyskami olimpijskimi to największy i najważniejszy turniej. To zaszczyt i naprawdę mam ochotę stać tam na boisku i grać.

Lukas Kampa dodaje: – Atmosfera w drużynie jest znakomita. Wszyscy są zmotywowani, sprawni i chcą, żeby wszystko w końcu się zaczęło. W Lidze Narodów wielu młodych graczy mogło zaprezentować się i pokazać swoje mocne strony, co jest teraz dla nas dobre. Żaden z graczy nie jest sam w centrum uwagi, skupiamy się na drużynie.

źródło: inf. własna, volleyball-verband.de

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, mistrzostwa świata

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2022-08-24

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2022 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę