Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Michał Winiarski: Wszyscy mają wysokie ambicje

Michał Winiarski: Wszyscy mają wysokie ambicje

fot. Jakub Ćmil - plusliga.pl

– Dla mnie liczy się praca, atmosfera, wspólne budowanie jedności. Głęboko wierzę w to, że razem stworzymy zespół, który będzie walczył ze wszystkimi, zostawiając serce na boisku i dając radość kibicom – powiedział trener Trefla Michał Winiarski.

Miniony sezon Trefl Gdańsk zakończył na szóstej pozycji. Niewiele brakowało, aby znalazł się w czołowej czwórce rozgrywek. W ćwierćfinale nie sprostał jednak zespołowi z Warszawy, a w rywalizacji o piątą lokatę musiał uznać wyższość Asseco Resovii, chociaż w meczach z drużyną z Podkarpacia szansę gry dostali młodzi zawodnicy. – Granie o coś, a nawet walka w meczu PlusLigi wiąże się z ogromnym doświadczeniem. Nie da się go zastąpić treningiem. Chcę pomagać zawodnikom w ich rozwoju i dawać im szansę grania. Te dwa wcześniejsze lata pokazały, że zespół może być jednością, bo wszyscy wiedzieli, że w każdym momencie mogą wyjść na boisko. Mecz w Rzeszowie stanowił dla mnie pewien sprawdzian. Zawodnicy, którzy ciężko pracowali przez cały sezon, mieli okazję zagrać w tym spotkaniu. Nie jest tak, że nie zależało mi na wyniku. Wierzyłem, że siatkarze rezerwowi mają ogromne ambicje. Chciałem to wykorzystać. W Rzeszowie niewiele brakowało do zwycięstwa, bo dwa sety przegraliśmy po walce na przewagi. Mimo porażki byłem zadowolony. W Gdańsku rzeszowianie okazali się dużo lepsi i sezon skończyliśmy na szóstym miejscu – powiedział Michał Winiarski. Skompletował on już skład na nadchodzący sezon. W zespole obyło się bez rewolucji kadrowej, choć kilka ogniw zostało wymienionych – przede wszystkim zmienił się mózg zespołu, bowiem Marcina Janusza zastąpił na rozegraniu Lukas Kampa. Trefl w kolejnych rozgrywkach ma chęć ponownie namieszać w czołówce. – Ambicje wszyscy mają wysokie. Ja do tego podchodzę bardzo spokojnie, bo chęć zwycięstwa mają wszyscy. Różnicę robi chęć przygotowania się do niego. Dla mnie liczy się praca, atmosfera, wspólne budowanie jedności. Głęboko wierzę w to, że razem stworzymy zespół, który będzie walczył ze wszystkimi, zostawiając serce na boisku i dając radość kibicom – skomentował szkoleniowiec gdańskiej drużyny.

Ma ona już plany na okres przygotowawczy. Będzie on trwał dziewięć tygodni. W jego trakcie nie zabraknie gry na plaży, ciężkiej pracy na siłowni, jak również licznych sparingów. – Pierwszy tydzień będzie trochę luźniejszy. Chciałbym odbyć chociaż dwa treningi na plaży, bo w pierwszy weekend sierpnia rozegramy turniej plażowy. Potem przejdziemy przez cztery bardzo ciężkie treningi. We wrześniu skupimy się na sparingach. Przed ligą rozegramy jeszcze mocno obsadzony turniej w Nowym Dworze Mazowieckim – zakończył Michał Winiarski.

źródło: inf. własna, Trefl Gdańsk - YouTube

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2021-06-08

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę