Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Michał Winiarski: Na początku czerwca będziemy dużo mądrzejsi

Michał Winiarski: Na początku czerwca będziemy dużo mądrzejsi

fot. Krzysztof Popiół - plusliga.pl

W sezonie 2019/2020 Trefl Gdańsk pozostawił po sobie bardzo dobre wrażenie, plasując się wysoko w tabeli. Zespół prowadzony przez Michała Winiarskiego potrafił walczyć z każdym. – Teraz opieram swoją wizję budowania zespołu o zawodników młodych, perspektywicznych, którzy dobijają się do poziomu plusligowego i reprezentacyjnego. Ten rok pokazał, że warto inwestować w młodzież i pracować z tymi młodymi chłopakami – mówił szkoleniowiec gdańskiego zespołu.

Przedwcześnie zakończone rozgrywki ekipa z Gdańska zakończyła na wysokim, 5. miejscu. W skład drużyny wchodziło wielu młodych graczy, których prowadził Michał Winiarski. Dla wybitnego reprezentanta Polski był to pierwszy sezon w roli pierwszego trenera. – Od lat wiadomo, że Trefl miał problemy finansowe  po odejściu sponsora Lotosu. Teraz opieram swoją wizję budowania zespołu o zawodników młodych, perspektywicznych, którzy dobijają się do poziomu plusligowego i reprezentacyjnego. Ten rok pokazał, że warto inwestować w młodzież i pracować z tymi młodymi chłopakami. Jest w nich ogromna ambicja i wola walki. To jak, udało nam się stworzyć zespół, zbudować atmosferę, napawa optymizmem i pokazaliśmy, że każdy musiał się z nami liczyć – zdradził swoją wizję zespołu Michał Winiarski.Na razie niewiele wiadomo na temat zmian, które zajdą w gdańskim Treflu, bowiem wiele, a być może i nawet wszystko zależy od budżetu klubu. Głośno mówi się o przenosinach nad morze Mariusza Wlazłego. – Z Mariuszem rozmawiałem 4-5 dni temu. Jesteśmy sąsiadami, nie mamy wielkiego problemy, żeby rozmawiać. Niekoniecznie mówimy tylko o siatkówce. Nie ukrywam, że rozmowy o Gdańsku się odbywały, ale były już na wcześniejszym etapie. Teraz cały czas czekam na to, co wydarzy się w klubie. Jakie będą perspektywy odnośnie budżetu i możliwości kompletowania zespołu – wyjaśnił trener Trefla i dodał: – Nie wiadomo, jaka jest przyszłość, jeśli chodzi o budżet. Wiemy, w jakim jesteśmy okresie. Mamy problemy z tym co się dzieje w Polsce. Wiemy, że większość klubów boryka się z podobnymi kłopotami, jeśli chodzi o finanse. Jedną wielką niewiadomą jest czy sponsorzy, którzy byli nadal zostaną. A jeżeli zostaną, to w jakiej opcji. Trudno jest jednoznacznie odpowiedzieć na takie pytanie. Maj będzie miesiącem przełomowym. Na początku czerwca będziemy dużo mądrzejsi – zdradził Michał Winiarski.

Teraz jego podopieczni rozjechali się do domów, ale cały czas dbają o utrzymanie swojej kondycji fizycznej. – Nie wiedzieliśmy, kiedy zostaną zniesione jakiekolwiek obostrzenia. Kiedy wszystko ruszy. Nie było sensu siedzieć w Gdańsku i czekać na to, co się wydarzy. Ci, którzy aktualnie mieszkają w Gdańsku zostali. Większość wróciła do domu. Jesteśmy w stałym kontakcie. Z zawodnikami jest w stałym kontakcie także trener od przygotowania fizycznego, który wysyła program, realizowany przez chłopaków – wyjaśnił Michał Winiarski. Jak wiadomo, powoli odmrażana jest gospodarka, a w raz z nią obiekty sportowe. – Po informacjach o tym, że będzie można potrenować, zaplanowałem spotkanie, w którym zobaczymy w jakiej jesteśmy kondycji fizycznej, zobaczymy co możemy razem zrobić. Mamy już informacje, kiedy rusza liga i żeby dobrze przygotować się do sezonu będziemy pracowali około dziesięciu tygodni – mówił trener Trefla Gdańsk.

W sezonie 2019/2020 Michał Winiarski debiutował w roli pierwszego szkoleniowca, wcześniej szlify zbierał w PGE Skrze Bełchatów, pod okiem Roberto Piazzy i Winiarski nie ukrywał, że właśnie od Włocha nauczył się wiele. – Od Roberto Piazzy nauczyłem się pracy z zawodnikami na innych pozycjach niż tylko przyjmujący. Dzięki niemu zgłębiłem tajniki pracy indywidualnej i to mi dało najwięcej – podsumował trener Trefla.

źródło: sport.tvp.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2020-05-17

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę