Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Michał Winiarski: Na sukces i wyniki pracuje cały zespół

Michał Winiarski: Na sukces i wyniki pracuje cały zespół

W czwartek (8 kwietnia) o godz. 17:30 Trefl Gdańsk podejmie w ERGO ARENIE Asseco Resovię Rzeszów i będzie to ostatni mecz obu drużyn w tym sezonie PlusLigi. Gdańskie Lwy i wilki z Rzeszowa rywalizują o 5. lokatę w ligowej stawce. Pierwszy mecz padł łupem Asseco Resovii, więc w przypadku wygranej gdańszczan o ostatecznych rozstrzygnięciach decydować będzie złoty set.

Trefl Gdańsk pierwsze spotkanie o 5. miejsce z Asseco Resovią rozgrywał w rzeszowskiej hali Podpromie. Gospodarze wygrali 3:1, jednak należy zwrócić uwagę na fakt, że w wyjściowej szóstce Gdańskich Lwów – w porównaniu do środowego meczu ćwierćfinałowego – doszło do kilku zmian. Bartłomieja Lipińskiego zastąpił Bartosz Pietruczuk, Marcina Janusza Łukasz Kozub, Mariusza Wlazłego Kewin Sasak, a parę środkowych tworzyli Bartłomiej Mordyl i Karol Urbanowicz.– W trakcie sezonu wielokrotnie mówiłem, że na sukces i wyniki pracuje cały zespół, a także że dzięki dobrej postawie zmienników graliśmy w tych rozgrywkach tak dobrze. Mecz w Rzeszowie był ostatnią z możliwości, by ci gracze się sprawdzili. Decyzja o roszadach w wyjściowej szóstce była też podejmowana w perspektywie kolejnego sezonu – mogę zdradzić, że w zespole będzie mało zmian personalnych. Największe doświadczenie zdobywa się grając o coś. Ponadto w rywalizacji o piątą lokatę gra się dwumecz, a w sytuacji remisu decydujący jest złoty set. Zawodnicy, którzy grali wcześniej w ćwierćfinałach zostawili na boisku dużo zdrowia i serca, a nie ukrywam, że zależało mi, by mogli z dużą świeżością i w jak najlepszej formie podejść do meczu rewanżowego w Gdańsku. Ponadto Mariusz Wlazły boryka się z drobnym urazem ścięgna Achillesa i chciałem go oszczędzić w perspektywie rewanżu. Chciałbym też podkreślić, że mimo iż w Rzeszowie grało kilku zmienników, to walczyliśmy o zwycięstwo, tak jak w każdym spotkaniu, a w trzech setach o wygranych poszczególnych partii decydowały zacięte końcówki – mówi trener Michał Winiarski.

W rundzie zasadniczej tego sezonu Trefl mierzył się z Asseco Resovią dwukrotnie i bilans tych starć wyniósł 1:1. W listopadzie gdańszczanie wygrali w ERGO Arenie bez straty seta, a mecz ten był jednym z serii ośmiu wygranych spotkań Trefla z rzędu, natomiast w styczniu na Podkarpaciu to rywale wygrali po tie-breaku. Z kolei w całej historii ligowych pojedynków Trefla z Asseco Resovią gdańszczanie w 25 meczach wygrali sześciokrotnie, w tym pięć razy na własnym boisku. Czy w ostatnim meczu sezonu 2020/2021 dopiszą kolejne zwycięstwo z rzeszowianami na swoje konto, by doprowadzić do złotego seta?

źródło: Trefl Gdańsk - materiały prasowe

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2021-04-07

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę