Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Michał Szczechowicz: To nie wyróżnienia były najważniejsze

Michał Szczechowicz: To nie wyróżnienia były najważniejsze

fot. tauron1liga.pl

Michała Szczechowicza jeszcze w ubiegłym sezonie można było oglądać na drugoligowych parkietach. Swój pierwszy sezon w TAURON 1. Lidze zawodnik spędza w ZAKSIE Strzelce Opolskie, a dwie statuetki MVP są potwierdzeniem, że kontrakt z rozgrywającym był słuszną decyzją władz klubu.

W ostatnich dwóch zwycięskich meczach zdobyłeś 2 tytuły MVP. A te mecze wcale nie były najłatwiejsze…Michał Szczechowicz:Dla mnie najważniejsze jest to, że mecze, w których zdobyłem MVP były zwycięskie. Z tego cieszę się najbardziej i cieszy się cała drużyna. Jestem zadowolony z wyróżnień, ale to nie one były tu najważniejsze.

W tym sezonie debiutowałeś w pierwszej lidze. ZAKSA Strzelce Opolskie dobrze pamięta czym jest, po awansie, przeskok w poziomie gry. Jak ty go odczułeś?

Rzeczywiście, sam pamiętam jeszcze ZAKSĘ Strzelce Opolskie z drugiej ligi, wtedy też miałem przyjemność grać przeciwko tej drużynie (jako TKS Tychy – red.). Dołączyłem do ZAKSY, już pierwszoligowej, sezon później i spodziewałem się, że ten okres mojej adaptacji będzie nieco dłuższy i że będzie to trudniejsze. Jednak po pierwszych meczach poczułem się dość pewnie i jestem zadowolony z poziomu mojej gry.

ZAKSA Strzelce Opolskie to drużyna, która stawia na bardzo młodych zawodników, ale ma też w swoim składzie kilku doświadczonych siatkarzy. Jak oceniasz waszą współpracę na finiszu pierwszej rundy?

To bardzo fajne doświadczenie, że możemy grać z takimi zawodnikami jak chociażby Grzegorz Wójtowicz czy Krzysztof Zapłacki. Staramy się czerpać jak najwięcej z ich doświadczenia i ta współpraca układa się całkiem nieźle. W tym sezonie trener Dembończyk postawił na nasz pierwszoligowy skład, chcemy osiągnąć jak najwięcej bez pomocy naszych plusligowych kolegów z Kędzierzyna-Koźla. Na pewno gra się łatwiej, gdy mamy z tyłu głowy, że ktoś nas może wesprzeć na boisku. Gdy takiej perspektywy nie ma, presja jest nieco większa ale podążamy za tym co ustalił trener. Gramy takim składem i walczymy w każdym meczu o punkty.

To właśnie z twoich piłek wyprowadza skuteczne ataki Filip Grygiel, najlepiej punktujący TAURON 1. Ligi. Masz w tym zatem swój udział.

Tak, gra z Filipem to sama przyjemność. Bardzo się cieszę, że współpracujemy razem na boisku i mam nadzieję, że jego atak będzie naszym ogromnym atutem do końca sezonu.

źródło: zaksastrzelce.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, I liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2020-12-12

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved