Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Michał Szalacha: Bardzo dużo się nauczyłem

Michał Szalacha: Bardzo dużo się nauczyłem

fot. Klaudia Piwowarczyk

Michał Szalacha po sezonie 2020/2021 żegna się z Jastrzębskim Węglem. Środkowy w tej drużynie spędził niewiele ponad dwa sezony i odchodzi ze złotym medalem na szyi. – Te ostatnie dni są dla nas wspaniałe. Mało kto na nas stawiał przed sezonem i sami do końca jeszcze nie wierzymy w to, że wygraliśmy te rozgrywki, pokonaliśmy wiele wielkich klubów i ten kryzys, który mieliśmy w środku sezon, myślę, że w końcowym rozrachunku nas wzmocnił i pokazaliśmy, że jesteśmy mocni – powiedział środkowy bloku. 

Jastrzębski Węgiel może i nie był wymieniany w pierwszym tchu jako kandydat do mistrzostwa Polski, ale ostatecznie udowodnił swoją wyższość i w finale pokonał ZAKSĘ Kędzierzyn-Koźle. – Te ostatnie dni są dla nas wspaniałe. Mało kto na nas stawiał przed sezonem i sami do końca jeszcze nie wierzymy w to, że wygraliśmy te rozgrywki, pokonaliśmy wiele wielkich klubów i ten kryzys, który mieliśmy w środku sezon, myślę, że w końcowym rozrachunku nas wzmocnił i pokazaliśmy, że jesteśmy mocni – przyznał Michał Szalacha, który z klubem z Jastrzębia-Zdroju wywalczył brązowy i złoty medal. – Wygraliśmy PlusLigę i to pozostanie w mojej głowie do końca życia. To będzie wspaniałe wspomnienie i na pewno to będzie główny punkt, który będę pamiętał, ale wszystkie mecze we wspaniałej atmosferze, które tu rozegrałem, również zostaną w mojej pamięci. Chciałbym podziękować jeszcze raz kibicom, bo to była przyjemność grać dla nich – wspominał środkowy bloku.Michał Szalacha do Jastrzębskiego Węgla dołączył pod koniec sezonu 2018/2019 na zasadzie transferu medycznego, zastępując wtedy Grzegorza Kosoka. Na przestrzeni dwóch kolejnych sezonów nie miał jednak pewnego miejsca w pierwszym składzie. – Ambicją każdego sportowca jest to, żeby grać, jak najbardziej zapisać się w historii drużyny, w której gra, jak najwięcej pokazać się na boisku. Wtedy się rozwijamy. Nie uważam, żebym stał tu w miejscu, trenowałem na co dzień z zawodnikami światowej klasy. To na pewno jest dla mnie ogromne doświadczenie – ocenił Michał Szalacha i dodał: – Przychodziłem tutaj po występowaniu w słabszych klub, więc spróbowałem czegoś nowego, wiem już jak to wygląda i mam nadzieję, że jeszcze kiedyś wrócę do tak topowego teamu, jak tutaj. Wyniosłem naprawdę wiele nauki i dostawałem swoje szanse i nie mogę do nikogo mieć żalu. Jeżeli już, to tylko do siebie, że nie sprostałem oczekiwaniom czy moje umiejętności nie były tak duże, żeby grać na tak wysokim poziomie – mówił 27-letni siatkarz i zapewnił: – Naprawdę bardzo dużo się nauczyłem i myślę, że tylko mi to pomoże w dalszej grze. 

źródło: Jastrzębski Węgiel - YouTube, opr. własne

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2021-04-27

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę