Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Michał Superlak: Jedziemy do Bełchatowa, żeby wygrać

Michał Superlak: Jedziemy do Bełchatowa, żeby wygrać

fot. vervawarszawa.pl

– Jedziemy w środę do Bełchatowa, żeby wygrać. Musimy tylko wyciągnąć wnioski z tego niedzielnego meczu. Awans do Ligi Mistrzów po tak ciężkim sezonie to na pewno byłoby coś – powiedział w rozmowie z serwisem Interia.pl Michał Superlak, atakujący VERVY Warszawa ORLEN Paliwa, po drugim meczu o brązowy medal PlusLigi .

PGE Skra Bełchatów doprowadziła do remisu 1-1 w rywalizacji z VERVĄ Warszawa ORLEN Paliwa. Po pierwszym spotkaniu w Bełchatowie to zespół ze stolicy był w lepszej sytuacji i już w niedzielę mogły zostać rozdane brązowe medale. Po pierwszym secie wydawało się, że tak się właśnie stanie. Zespół Andrei Anastasiego wręcz rozbił bełchatowian, wygrywając aż 25:13. Potem to jednak goście doszli do głosu. Systematycznie poprawiali swoją grę. Najpierw doprowadzili do wyrównania, a następnie, kontrolując przebieg wydarzeń na parkiecie, zwyciężyli dwa kolejne sety, ostatecznie wygrywając cały mecz 3:1. – W pierwszym secie wychodziło nam tak naprawdę wszystko. Dobrze zagrywaliśmy, mieliśmy sporo skutecznych akcji w obronie. Grało się łatwo i przyjemnie. W następnych setach gdzieś to wszystko nam jednak uciekło. Straciliśmy jakość na zagrywce. Mieliśmy problem z odrzuceniem rywali od siatki, a wiedzieliśmy, że jak Skra będzie dobrze przyjmować, to będzie się z nimi bardzo ciężko grać. To była jedna z głównych przyczyn naszej porażki – powiedział Michał Superlak.O trzecim miejscu na koniec sezonu zadecyduje środowe spotkanie w Bełchatowie. Zwycięzca nie tylko stanie na najniższym stopniu podium PlusLigi, ale zapewni sobie także prawo gry w Lidze Mistrzów w kolejnym sezonie. To dla kibiców z Bełchatowa i Warszawy byłoby wartością dodaną. W obecnych rozgrywkach nie mogli oglądać na żywo swoich ulubieńców. Możliwość zobaczenia swojej drużyny w Champions League na jesieni, już na trybunach, byłoby pewnego rodzaju rekompensatą. – Jedziemy do Bełchatowa, żeby wygrać. Musimy tylko wyciągnąć wnioski z tego niedzielnego meczu. Awans do Ligi Mistrzów po tak ciężkim sezonie to na pewno byłoby coś. Tym bardziej, że mieliśmy sporo zawirowań. Wszyscy w klubie bardzo by się cieszyli, gdybyśmy awansowali do tych prestiżowych rozgrywek  – zakończył atakujący VERVY Warszawa ORLEN Paliwa.

* rozmawiał Zbigniew Czyż, więcej w serwisie sport.interia.pl

źródło: sport.interia.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2021-04-20

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę