Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > mistrzostwa świata > Michał Ruciak: Kadrze potrzeba czasu, zaufania i pracy

Michał Ruciak: Kadrze potrzeba czasu, zaufania i pracy

fot. plusliga.pl

– W ZAKSIE będę zajmował się sprawami organizacyjnymi drużyny, trochę między zawodnikami, sztabem a prezesem. Wilfredo Leon? Jeśli ktoś nie jest w stu procentach sprawny fizycznie, czemu miałby zabrać miejsce komuś innemu? – mówi Interii Michał Ruciak. Siatkarski mistrz Europy z 2009 r. kilka tygodni temu zakończył karierę. W tym sezonie będzie pracował jako team menedżer Grupy Azoty ZAKS-y Kędzierzyn-Koźle.

Siatkarskie mistrzostwa świata coraz bliżej. Reprezentacja Polski pierwszy mecz rozegra już 26 sierpnia z Bułgarią. Przed turniejem kadra pod okiem Nikoli Grbicia rozegra pięć meczów sparingowych – pierwszy już w sobotę z Ukrainą. W pierwszym turnieju pod okiem Serba, Lidze Narodów, wywalczyła brązowy medal.Kadrze potrzeba czasu, zaufania i pracy. Jest nowy trener, nowa myśl szkoleniowa. Trudno cokolwiek oceniać po zobaczeniu siedmiu, ośmiu spotkań. To nowa reprezentacja, pierwszą większą weryfikacją będą mistrzostwa świata. Wtedy będzie można powiedzieć coś więcej – uważa Ruciak.

Michał Ruciak to mistrz Europy z 2009 r. ,wystąpił w kadrze 166 razy. Wyraził opinie o Wilfredo Leonie, który nie znalazł się w składzie na mundial. Przyjmujący wraca do zdrowia i formy po kontuzji, w ubiegłym tygodniu pojawił się na zgrupowaniu reprezentacji w Spale. Mimo to Grbić nie zdecydował się zabrać go na mistrzostwa. – Jeśli ktoś nie jest w stu procentach sprawny fizycznie, czemu miałby zabrać miejsce komuś innemu? Uważam tę decyzję za bardzo dobrą – komentuje Ruciak. Były siatkarz podkreśla też, że “biało-czerwoni” na turnieju przed własną publicznością powinni mierzyć wysoko. – Jesteśmy podwójnymi mistrzami świata bez Wilfredo Leona. Jasne, że celujemy w zwycięstwo. Trzeba to sobie powiedzieć jasno, stać nas na to. Chłopaki pokazują, że każdy może grać. To cieszy, mamy bardzo wyrównany zespół. Trzeba tylko dać im trochę spokoju, pracy, chłodnej głowy – apeluje.

Ruciak w lipcu ogłosił zakończenie kariery po 21 sezonach spędzonych w PlusLidze. Rozegrał w niej rekordowe 555 meczów, ostatnie w PSG Stali Nysa. Śrubowania rekordu już jednak nie będzie. Były zawodnik zapewnia, że decyzja o zakończeniu kariery była przemyślana. – Człowiek szuka nowych wyzwań, swojego miejsca i tego, co mógłby robić. Nadarzyła się okazja, w ZAKSIE było miejsce na stanowisku team menedżera. Gdybym nie skorzystał z tej propozycji teraz, nie wiadomo, co byłoby w przyszłym roku. W momencie otrzymania tej oferty było trochę pomysłów, ale przemyślałem decyzję i bardzo się z tego cieszę – podkreśla.

Michał Ruciak, który w przeszłości przez siedem lat występował w ZAKSIE, pojawił się z kędzierzynianami na turnieju Grand Prix w Krakowie. Drużyny PlusLigi od czwartku rywalizują tu na piasku. Ruciak towarzyszy trenerowi Tuomasowi Sammelvuo, który tego lata przejął drużynę. – Będę zajmował się sprawami organizacyjnymi drużyny, transportu, logistyki, podróży. Cała oprawa, trochę między zawodnikami, sztabem, i prezesem. Jestem i przy drużynie, i przy biurze. Siatkówka jest całym moim życiem i chciałem zostać przy dyscyplinie – zaznacza.

ZAKSA wciąż nie sprowadziła przyjmującego, który zastąpiłby w drużynie Kamila Semeniuka. Reprezentant Polski po zakończeniu sezonu przeniósł się do Sir Safety Conad Perugia. – Co chwilę są o to pytania. Cały sztab trenerski i prezes nad tym pracują. Zobaczymy, co przyniesie czas. Na ten moment jesteśmy w trakcie rozmów – ucina Ruciak.

źródło: sport.interia.pl

nadesłał:

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2022 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę