Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Michał Ostrowski przedłużył kontrakt z radomskim klubem

Michał Ostrowski przedłużył kontrakt z radomskim klubem

fot. wksczarni.pl

Michał Ostrowski, wychowanek radomskiego klubu, zostaje w Cerrad Enea Czarnych Radom na przyszły sezon. Jak pamiętamy „Ostry” przed rozpoczęciem sezonu 2021/2022 nabawił się kontuzji, która wykluczyła go z całych ubiegłorocznych rozgrywek w PlusLidze. Po operacji i bardzo długiej rehabilitacji kapitan Wojskowych dostał „zielone światło” i jest gotów do gry.

Michał Ostrowski wraca do gry. Po przebytej operacji oraz bardzo długiej rehabilitacji kontuzjowanego kolana, kapitan Wojskowych w sezonie 2022/2023 będzie bronił barw swojego macierzystego klubu.18 września 2021 roku, na trzynaście dni przed inauguracją sezonu, kapitan drużyny Cerrad Enea Czarnych Radom, podczas towarzyskiego meczu z PGE Skrą Bełchatów, doznał kontuzji stawu kolanowego. Niestety, badania potwierdziły bardzo poważny uraz i konieczna była operacja, a następnie długa rehabilitacja, która „zabrała” Michałowi grę w siatkówkę. Długa i bardzo ciężka praca wykonana przez Michała w okresie rehabilitacji sprawiła, że „Ostry” dostał „zielone światło” od lekarzy na powrót na ligowy parkiet.

Dla Michała Ostrowskiego sezon 2022/2023 będzie już 10. w najwyższej klasie rozgrywkowej w Polsce, w barwach Cerrad Enea Czarnych Radom. Obecnie w PlusLidze, „Ostry” rozegrał 147 spotkań i zdobył dla Wojskowych 448 punktów.

Chciałem bardzo podziękować za zaufanie, którym obdarzył mnie klub, pomagając wrócić  po kontuzji. Z całego serca będę się starał odwdzięczyć, za wyciągniętą rękę. Dziękuję też wszystkim, którzy pomagali mi w rehabilitacji oraz wspierali i motywowali do walki o powrót – podkreśla środkowy drużyny Cerrad Enea Czarnych Radom Michał Ostrowski.

Michał Ostrowski do klubu RCS Czarnych Radom trafił w wieku 16 lat. Jego pierwszym trenerem był Krzysztof Jaskulski, a przez kolejne lata trenował pod okiem szkoleniowców: Arkadiusza Sawiczynskiego, Jacka Skroka, Wojciecha Stępnia, Roberta Prygla, Raula Lozano, Dimy Skorego oraz Jakuba Bednaruka. W sezonie 2008/2009 Michał Ostrowski zadebiutował w rozgrywkach II ligi mężczyzn. W tym roku wraz z kadrą juniorów RCS Czarnych Radom zajął 5. miejsce podczas mistrzostw Polski. Z kolei w sezonie 2011/2012 wraz z zespołem RCS-u wywalczył awans na zaplecze PlusLigi, a rok później świętował mistrzowski tytuł 1. ligi i awans do najwyższej klasy rozgrywkowej w Polsce.

Przebieg kariery Michała Ostrowskiego:

2013/2014 – 2022/2023 – Cerrad Enea Czarni Radom (PlusLiga)
2012/2013 – RCS Czarni Radom (I liga) – awans do PlusLigi
2011/2012 – RCS Czarni Radom (II liga) – awans do I ligi
2010/2011 – RCS Czarni Radom (II liga)
2009/2010 – RCS Czarni Radom (II liga)
2008/2009 – RCS Czarni Radom (II liga)

Zobacz również:
Karuzela transferowa PlusLigi

źródło: wksczarni.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2022-06-22

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2022 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę