Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski mężczyzn > Michał Mieszko Gogol: To zgrupowanie będzie nieco inne

Michał Mieszko Gogol: To zgrupowanie będzie nieco inne

fot. Klaudia Piwowarczyk

Po wymuszonej przerwie siatkarze wrócili do treningów. Mimo zmian w kalendarzu reprezentacyjnym zgrupowania kadr zostały zaplanowane. 1 czerwca rozpocznie się zgrupowanie reprezentacji Polski w Spale. – Pierwsze tygodnie na pewno będą spokojne – o początku przygotowań biało-czerwonych mówi Michał Mieszko Gogol, który będzie pełnił funkcję asystenta Vitala Heynena.

 Plany na nadchodzący sezon reprezentacyjny są bardzo przejrzyste i trochę zmodyfikowane przez koronawirusa. Będziemy mieli dwa dwutygodniowe zgrupowania z czternastodniową przerwą. Sami nie wiemy, co będzie dalej. Najlepszym zwieńczeniem tego okresu byłoby rozegranie meczów sparingowych, ale na razie nie wiadomo czy będzie to technicznie możliwe. Wiemy, że zgrupowania planują także Niemcy, Serbowie, Rosjanie… Najbliższe tygodnie dadzą nam odpowiedź, bo obostrzenia zostają powoli znoszone i to nie tylko w Polsce, ale również w innych krajach Europy – mówi Gogol.

 – To zgrupowanie będzie nieco inne, bo zazwyczaj gracze przyjeżdżali tydzień lub po sezonie, więc byli w rytmie treningowym i meczowym. Tutaj mówimy o zgrupowaniu, które rozpoczyna się trzy miesiące po ostatnim meczu i normalnych treningach sześciu na sześciu – zaznacza Gogol. – Nie da się ukryć, że początek jest bardzo ważny, szczególnie patrząc na to, co dzieje się w piłce nożnej i ile jest kontuzji. To ważne, by spokojnie zacząć, obudzić organizmy zawodników. Potem ten okres przygotowawczy będzie kontynuowany w klubach. Będziemy mieli gwarancję, że wrócą w niezłej formie fizycznej, oczywiście w stosunku do tak długiej przerwy.

Zgrupowania organizowane są również z myślą o przyszłorocznych igrzyskach olimpijskich. – Na pewno dużą korzyścią jest to, że liga skończy się szybciej, bo już w połowie kwietnia. Dzięki temu reprezentacja będzie miała więcej czasu na przygotowanie się. Musimy jednak wcześniej poznać kalendarze CEV i FIVB. Zobaczymy, jak to wszystko będzie się miało do przyszłorocznych mistrzostw Europy i Ligi Narodów. Na pewno więcej czasu oznacza to, że więcej można zaplanować – kończy Gogol.

źródło: skra.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2020-05-31

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę