Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > Michał Mieszko Gogol: Turnieje LM? Dla PGE Skry to bardzo korzystne

Michał Mieszko Gogol: Turnieje LM? Dla PGE Skry to bardzo korzystne

fot. Klaudia Piwowarczyk

W piątek Europejska Konfederacja Siatkówki CEV oficjalnie ogłosiła, że w tym sezonie faza grupowa Ligi Mistrzów odbędzie się w formie turniejów. Jeden z nich odbędzie się w Bełchatowie. – To bardzo dobra decyzja – mówi Michał Mieszko Gogol, trener PGE Skry.

O tym, jak trudno rywalizować w sporcie w dobie pandemii widać po rozgrywkach PlusLigi. Dlatego CEV długo szukał rozwiązania, by zorganizować trudną logistycznie Ligę Mistrzów. – Myślę, że decyzja CEV to przede wszystkim dostosowanie się do obecnej sytuacji, która panuje w europejskich krajach. Mierzymy się z drugą falą pandemii i jest to wyjście naprzeciw tej sytuacji. To bardzo dobra decyzja, by w ogóle utrzymać europejskie rozgrywki – ocenia Michał Mieszko Gogol.Ostatecznie w grupie A, w której zagra PGE Skra, odbędą się dwa turnieje: w Kędzierzynie-Koźlu oraz w Bełchatowie. – Myśleliśmy, że będzie to może jeden turniej, a ostatecznie są dwa i oba w Polsce. Z naszego punktu widzenia to bardzo korzystna decyzja, bo nie będziemy narażać drużyny na jakiekolwiek podróże. Drużyna będzie bardziej wypoczęta, by grać w lidze i na pewno zminimalizuje to też zakażenie koronawirusem siatkarzy, którzy jeszcze nie przechodzili choroby COVID-19 – tłumaczy Gogol.

Bełchatowski turniej odbędzie się w dniach 26-28 stycznia 2021, ale wcześniej PGE Skra zmierzy się w Kędzierzynie-Koźlu. Tam zawody zaplanowano na 8-10 grudnia. – Turniej grudniowy jest już lada chwila, patrząc na to, że od połowy listopada czeka nas bardzo dużo grania. Mam nadzieję, że PLS i inne kluby będą dla nas na tyle wyrozumiałe, na ile będą mogły i pozwolą dostosować kalendarz do tych dwóch turniejów. Myślę, że to dużo lepsze rozwiązanie, żeby poświęcić jeden weekend, niż sześć terminów w środku tygodnia i podróżować w obecnych warunkach po Europie – kontynuuje Gogol.

A jaka jest obecnie sytuacja PGE Skry? – Cały czas czekamy na wyjście z kwarantanny i izolacji. Nasi siatkarze będą wracali w różnych terminach, ale mamy nadzieję, że w grudniu będziemy już w komplecie z czternastoma zdrowymi zawodnikami, a problemy fizyczne, które do tej pory mieliśmy, już będą nas omijały, a to umożliwi normalne dokończenie sezonu i rywalizację na najwyższym poziomie – zakończył Gogol.

Przypomnijmy, że rywalami w fazie grupowej Ligi Mistrzów bełchatowskiej ekipy będą Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle, Fenerbahce Stambuł (Turcja) oraz Lindemans Aalst (Belgia).

źródło: inf. prasowa

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, europejskie puchary

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2020-10-30

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved