Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Mistrzostwa Europy > Michał Mieszko Gogol: Nasz poziom poprawiamy przez grę

Michał Mieszko Gogol: Nasz poziom poprawiamy przez grę

fot. Klaudia Piwowarczyk

Reprezentacja Polski w fazie grupowej mistrzostw Europy ma na swoim koncie komplet zwycięstw. W poniedziałek biało-czerwoni bez straty seta pokonali Belgię. – Ciągle jednak mówimy o tym, że budujemy się w trakcie turnieju. Między Tokio i mistrzostwami Europy nie było za dużo czasu, żeby cokolwiek wytrenować i bardziej trzeba było dbać o swoją sferę mentalną niż o sferę techniczną – tłumaczył Michał Mieszko Gogol.

Jak do tej pory starcie z Belgią było najłatwiej odniesionym zwycięstwem. Biało-czerwoni nie stracili ani jednego seta, tylko w drugim trwała walka na przewagi. – Był taki plan, żeby wygrać, najchętniej 3:0, ale to nie zawsze się udaje. Ciągle jednak mówimy o tym, że budujemy się w trakcie turnieju. Między Tokio i mistrzostwami Europy nie było za dużo czasu, żeby cokolwiek wytrenować i bardziej trzeba było dbać o swoją sferę mentalną niż o sferę techniczną. Teraz nasz poziom poprawiamy przez grę i wiem, że mamy jeszcze rezerwy w zagrywce. Ona jest momentami bardzo dobra, momentami słaba. Chcemy, żeby była stabilna – zdradził członek sztabu szkoleniowego polskiej kadry.W pojedynku z Belgami świetnie funkcjonował blok, sam Piotr Nowakowski miał ich 6, a w sumie reprezentacja Polski punktowała tym elementem 16 razy. – Trzeba pamiętać, że zawsze jest ta korelacja między blokiem i zagrywką. W meczu z Belgami udało nam się ich odrzucić od siatki i na lewym skrzydle Deroo i Desmet musieli się czasami zmierzyć ze ścianą. Wiadomo, że gdyby lepiej przyjęli, nie byłoby to takie proste – wyjaśniał Michał Mieszko Gogol i dodał: – Mierzymy to chociażby pod kątem blok-autów. W Tokio mieliśmy bardzo różne pod tym względem mecze. Zwracamy uwagę na piłki, które przeciwnik wybija nam po bloku, żeby te procenty nie były za wysokie. W tym meczu blok-autów było bardzo mało w stosunku do poprzednich naszych spotkań, to jest coś na pewno na plus. Wiadomo, że mamy 14-osobowy zespół i nasza drużyna inaczej blokuje w różnych konfiguracjach, ale to musimy dostosowywać konkretnie pod danego przeciwnika – przyznał asystent Vitala Heynena.

We wtorek biało-czerwoni mają dzień przerwy, a do rywalizacji w mistrzostwach Europy wrócą w środę, kiedy zagrają z Ukrainą. –  We wtorek jest również tylko siłownia. Myślę, że ważne jest też to nasze zdrowie mentalne i uważam, że fajnie, że jesteśmy w Krakowie, to jest duży atut, że nie mamy lockdownu. Chłopaki mogą wyjść, pójść na spacer nad Wisłę. Oczywiście w granicach rozsądku, ale to na pewno nam pomaga – ocenił Michał Mieszko Gogol.

Początek spotkania Polska – Ukraina w środę o 17:30.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Mistrzostwa Europy, reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2021-09-07

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę