Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Michal Masny: Chcę iść drogą współpracy z zawodnikami

Michal Masny: Chcę iść drogą współpracy z zawodnikami

fot. Mateusz Bosiacki - BKS Visła Bydgoszcz

Michal Masny zakończył karierę zawodniczą, nie oznacza to jednak, że rozstał się z siatkówką. Został pierwszym trenerem klubu BKS Visła Proline Bydgoszcz, w którym występował w ostatnich sezonach. Słynny rozgrywający podsumował w magazynie #7strefa swą karierę sportową i przedstawił swoją wizję pracy w roli szkoleniowca.

Płomień Sosnowiec, ZAKSA Kędzierzyn-Koźle, Delecta Bydgoszcz, Jastrzębski Węgiel, Trefl Gdańsk, Cuprum Lubin, Aluron Virtu Warta Zawiercie i BKS Visła Bydgoszcz to polskie kluby, których barwy reprezentował Michal Masny. Występował na polskich parkietach od 2007 roku.W PlusLidze grał przez 13 sezonów i wystąpił w 389 meczach. Dwa ostatnie sezony spędził na boiskach Tauron 1. Ligi, gdzie zagrał 70 spotkań. Który okres swej kariery wspomina najlepiej?

– Tych sezonów było dużo. Na pewno ten ostatni sezon z Delectą Bydgoszcz, gdy sprawiliśmy niespodziankę, wygraliśmy rundę zasadniczą, ale niestety skończyliśmy na czwartym miejscu. Na pewno będę też dobrze wspominał pierwszy sezon w Jastrzębskim Węglu, w którym wywalczyliśmy brązowy medal w lidze i brązowy krążek w Lidze Mistrzów. Gdybym musiał wybierać, to te dwa sezony – powiedział słowacki rozgrywający.

Siatkarz urodził się w 1979 roku, w sierpniu skończy więc 43 lata. W minionym sezonie był jednym z najstarszych zawodników, z tych grających na dwóch najwyższych ligowych szczeblach. Czy decyzja o zakończeniu kariery była spowodowana obawą o spadek kondycji? – Fizycznie czuję się bardzo dobrze i pewnie mógłbym jeszcze pograć. Może nie tak, by grać wszystkie mecze w sezonie, choć w tym sezonie tak to wyglądało. Dałbym jeszcze radę, ale przyszedł taki czas, gdy chciałbym już zacząć coś innego, coś nowego i spróbować, czy jestem w stanie coś osiągnąć – zaznaczył Masny.

Jako siatkarz Masny słynął z twardego charakteru. Jak wyobraża sobie początki swej kariery w roli szkoleniowca? W BKS będzie współpracował z niedawnymi kolegami z boiska. – Relacje trener – zawodnik nie do końca mogą być koleżeńskie. Nie chcę jednak być dyktatorem, który narzuca tylko swoje zdanie. Chcę iść drogą współpracy z zawodnikami. Taką mam wizję i zobaczymy, czy to będzie działało – dodał nowy trener BKS Visły Proline Bydgoszcz.

źródło: polsatsport.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, I liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2022-05-21

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2022 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę