Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Michal Mašek: To bardzo ważne zwycięstwo

Michal Mašek: To bardzo ważne zwycięstwo

fot. Sylwia Lis-Dubiel

W pierwszym meczu półfinałowym ŁKS Commercecon Łódź wygrał z Developresem SkyRes Rzeszów bez straty seta. – Liczyliśmy się z tym, że będzie to trudny mecz. Byliśmy spokojniejsi w końcówkach i po tej wygranej jest 1:0 dla nas. Mamy przewagę, ale musimy się skupić na meczu u nas – przyznał Michal Mašek.

ŁKS Commercecon Łódź dobrze rozpoczął walkę w półfinale. W wyjazdowym meczu łodzianki pokonały Developres SkyRes Rzeszów 3:0. – Liczyliśmy się z tym, że będzie to trudny mecz. Byliśmy spokojniejsi w końcówkach i po tej wygranej jest 1:0 dla nas. Mamy przewagę, ale musimy się skupić na meczu u nas – podkreślił po pojedynku Michal Mašek. – Ważne, że utrzymaliśmy koncentrację i walczyliśmy. Rzeszowianki mają dużo możliwości w ataku i byliśmy na to gotowi. To bardzo ważne zwycięstwo.Jaki sposób znalazłyśmy? Wydaje mi się, że dobra zagrywka, odrzucenie rywalek od siatki i przez to łatwiejsze czytanie gry, bo wiadomo – na wysokiej piłce łatwiej było nam ustawić blok, obronę. W końcówkach udało nam się zdobyć te 25 oczek. Wydaje mi się, że i mentalnie i fizycznie jesteśmy gotowe na ten play-off. Oczywiście zmęczenie daje się we znaki, bo to końcówka sezonu, ale każdy wie o co walczy i tymi ostatkami sił, mocą jesteśmy w stanie osiągnąć wiele – powiedziała Joanna Pacak.

W trzeciej odsłonie dobry impuls ŁKS-owi dały zmienniczki. – Powtarzam, że najważniejszy jest zespół. Nieważne, co grają pojedynczo, najważniejszy jest zespół jak pracuje i jak potrafi grać w trudnych momentach. To nie jest tenis, gdzie gra każdy na siebie. Tu każdy gra dla zespołu i to jest bardzo ważne – stwierdził Mašek. – Nie myślę o tym, co było wcześniej, w ogóle na to nie patrzę. Myślę o tym, co jest tu i teraz. Nic więcej. To co było wcześniej nie ma znaczenia. Wspomnienia stąd mamy dobre, ale naprawdę najważniejsze jest to, że wyszliśmy na mecz bez sentymentów – zaznaczył szkoleniowiec łódzkiego zespołu.

Rywalizacja w półfinale toczy się do dwóch zwycięstw. Jeśli ŁKS wygra we własnej hali, to awansuje do finału. Jeśli natomiast górą będą rzeszowianki, to decydujący mecz rozegrany zostanie ponownie w Rzeszowie. – Chciałybyśmy zakończyć to w dwóch spotkaniach, jednak zobaczymy co wydarzy się u nas w Łodzi. Zapraszamy na mecz walki, bo taki na pewno będzie – stwierdziła siatkarka zespołu z Łodzi.

źródło: Developres Rzeszów - Youtube, ŁKS Łódź - YouTube, opr. własne

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2021-03-31

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę