Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Mistrzostwa Europy > Michał Kubiak: Naprawdę nie ma słabych drużyn

Michał Kubiak: Naprawdę nie ma słabych drużyn

fot. Damian Warwas

– Może rozpieściliśmy wszystkich, przyzwyczajając ich do zwycięstw 3:0 z takimi rywalami, ale nie zapominajmy, że po drugiej stronie siatki też stoją ludzie z ambicjami. Dla takich drużyn to też jest święto móc grać przed taką publicznością, jaką mamy w Polsce. Doping, pełne trybuny, a oni nie mają nic do stracenia. Ryzykują i bywa, że to ryzyko im się opłaca, dlatego trudno się gra przeciwko nim– powiedział po spotkaniu z Grecją Michał Kubiak.

Reprezentacja Polski odniosła kolejne zwycięstwo w mistrzostwach Europy. Biało-czerwoni w niedzielę nie bez problemów pokonali Greków 3:1. Podopieczni trenera Heynena z 8 punktami na swoim koncie prowadzą w tabeli grupy A. – Może rozpieściliśmy wszystkich, przyzwyczajając ich do zwycięstw 3:0 z takimi rywalami, ale nie zapominajmy, że po drugiej stronie siatki też stoją ludzie z ambicjami. Dla takich drużyn to też jest święto móc grać przed taką publicznością, jaką mamy w Polsce. Doping, pełne trybuny, a oni nie mają nic do stracenia. Ryzykują i bywa, że to ryzyko im się opłaca, dlatego trudno się gra przeciwko nim. Jestem zadowolony z tego, że nie grając najlepszego spotkania, potrafiliśmy je wygrać. Poza tym, może to zabrzmi trywialnie, ale nie jest tak, że my w tych mistrzostwach będziemy wygrywać z wszystkimi, bo naprawdę nie ma słabych drużyn – powiedział Michał Kubiak.Polacy oprócz meczu z Grecją rozegrali już pojedynki z Portugalią i Serbią. Przed biało-czerwonymi jeszcze mecze z Belgią oraz Ukrainą. W krakowskiej hali w końcu mogą być obecni kibice. Podczas starcia z Serbią na trybunach zasiadło ponad 12 tysięcy sympatyków siatkówki. – Takie zwycięstwa są ważne, zwłaszcza przy tym, co działo się w hali w tym meczu, który obejrzało 12 tysięcy kibiców z trybun. To sama przyjemność tak grać. Zwłaszcza, że pełne hale to coś, na co czekaliśmy bardzo długo, a w trudnych momentach na meczach to bardzo pomaga – przyznał kapitan reprezentacji Polski.

Przed nami jeszcze wiele meczów grupowych. Z drabinki wynika, że niewykluczony jest rewanż za ćwierćfinał igrzysk olimpijskich w półfinale mistrzostw Europy, bowiem Polacy mogą trafić na Francuzów. – W Tokio też myśleliśmy o półfinałach, finałach, a skończyło się jak skończyło – uciął dywagacje Kubiak.

źródło: opr. własne, przegladsportowy.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Mistrzostwa Europy, reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2021-09-06

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę