Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Mistrzostwa Europy > Michał Kubiak: Czuć było energię na boisku

Michał Kubiak: Czuć było energię na boisku

fot. Klaudia Piwowarczyk

– Mamy nadzieję, że we wtorek będzie tak samo, a może nawet jeszcze lepiej, bo i my potrzebujemy kibiców i kibice potrzebują nas. Liczymy, że zagramy na tym turnieju jeszcze trzy mecze – tuż po meczu powiedział Aleksander Śliwka w rozmowie z Onet Sportem. W sobotę mistrzowie świata rozbili w 1/8 finału Finlandię i we wtorek zagra o półfinał z Rosją.

W Ergo Arenie doskonali tego dnia biało-czerwoni wtopili się w niepowtarzalną atmosferę, jaką stworzyli polscy kibice. – Fenomenalnym uczuciem było tutaj zagrać. Mamy nadzieję, że we wtorek będzie tak samo, a może nawet jeszcze lepiej, bo i my potrzebujemy kibiców i kibice potrzebują nas. Liczymy, że zagramy na tym turnieju jeszcze trzy mecze. Czujemy, że kibice nas niosą. Byliśmy dziś w euforii. Mecz bardzo szybko nam zleciał. Były ogromne pozytywne emocje, a to bardzo ważna sprawa. To jest obustronna korzyść. Mamy nadzieję, że będziemy nawzajem zapewniać sobie pozytywne emocje w dalszym ciągu – powiedział Aleksander Śliwka.Cieszymy się tym. Gra przed tak fantastycznym składem na trybunach to dla nas coś niezwykłego. Czekaliśmy na to bardzo długo, a mecz ułożył się po naszej myśli i jesteśmy szczęśliwi. Chyba wszystkim brakowało tej obecności kibiców na trybunach. Czekaliśmy dwa lata, ale w Krakowie, mimo że ta hala jest większa, to w Ergo Arenie obecność fanów czuć bardziej. Najbardziej czuć ją w katowickim Spodku i mam nadzieję, że tam pojedziemy powiedział kapitan zespołu Michał Kubiak. – To chyba dobrze, że ten mecz tak wyglądał. Czuć było tę energię na boisku. Zagraliśmy niemalże bezbłędnie we wszystkich elementach i chcielibyśmy to utrzymać w ćwierćfinale. Zostało do końca tego turnieju naprawdę niewiele dni i staramy się czerpać z tego czasu ze sobą, ile możemy, bo zaraz rozjedziemy się do klubów i ta kadra w tym sezonie długa i bolesna się skończy – dodał podkreślając, że nawet jak Polacy zostaną mistrzem Europy, ból po przegranych igrzyskach i tak zostanie. Kubiak w tym meczu zanotował zaledwie 44% skuteczności ataku, o wiele lepiej spisał się jednak w przyjęciu. – Przyjmujący jest od przyjmowania. Od atakowania w tej drużynie jest kto inny. Ja swoją część pracy staram się wykonywać jak najlepiej – mówił o swojej grze kapitan kadry.

Na początku turnieju forma polskich siatkarzy mogła budzić wątpliwości, wystarczy wspomnieć chociażby męczarnie z Grecją. Jednak udało się zakończyć fazę grupową bez porażki. W ostatnich meczach forma mistrzów świata wygląda już znacznie lepiej.  – Mecze na początku różnie wyglądały. Najważniejsze było jednak to, że wygrywaliśmy. Zwycięstwa budują atmosferę w drużynie. Gramy coraz lepiej i w trzech ostatnich meczach turnieju chcemy być w najwyższej dyspozycji – zakończył Śliwka.

źródło: inf. własna, sport.onet.pl, sport.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Mistrzostwa Europy, reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2021-09-12

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę