Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Michał Filip zagra w Yeni Kızıltepe Spor Kulübü

Michał Filip zagra w Yeni Kızıltepe Spor Kulübü

fot. Stal Nysa

Michał Filip, grający na pozycji atakującego, od sezonu 2021/2022 będzie reprezentował barwy beniaminka ligi tureckiej Yeni Kızıltepe Spor Kulübü. W ostatnim sezonie zawodnik występował w ekipie plusligowej Stali Nysa. 

Michał Filip urodził się w Rzeszowie. Na początku grał w AKS-ie Resovia Rzeszów (2012-2014),  następnie w latach 2014-2017 na zasadzie wypożyczenia występował w AZS-ie Politechnika Warszawska. W kolejnych trzech sezonach (2017-2020) reprezentował barwy Czarnych Radom. W końcówce sezonu 2019/2020 występował w Viśle Bydgoszcz.W 2020 roku Michał Filip został wybrany w drafcie ligi koreańskiej do OK Saving Bank Rush&Cash. Zawodnik wyjechał do Korei, trenował ze swoim zespołem, a nawet rozegrał dwa mecze kontrolne, po czym władze klubu zdecydowały się rozwiązać kontrakt z uwagi na potencjalne problemy z kolanem. Decyzję swoją oparto na operacji, którą siatkarze przeszedł w przeszłości. Po powrocie do kraju Michał Filip przyjął ofertę klubu z Nysy, ale po sezonie 2020/21 opuścił jego szeregi.

Zawodnik łącznie rozegrał 8 sezonów w PlusLidze, a w nich 187 meczów. Zdobył 2300 punktów, w tym zanotował 134 asy serwisowe i wywalczył 265 punktów w bloku. Ma na swoim koncie srebrny i brązowy medal mistrzostw Polski juniorów zdobyty z AKS-em Resovia Rzeszów oraz brązowy medal Młodej Ligi. W 2015 roku z reprezentacją Polski wywalczył brązowy medal Ligi Europejskiej.

Zobacz również:
Karuzela transferowa PlusLigi

źródło: Facebook, wikipedia.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2021-05-12

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę