Strona Główna > Aktualności > Mistrzostwa Europy > Michał Bąkiewicz: Udało się odnieść ważne zwycięstwo

Michał Bąkiewicz: Udało się odnieść ważne zwycięstwo

Polacy zakończyli swoją walkę w grupie II w Lecce z trzema zwycięstwami. Młodzi siatkarze pod okiem Michała Bąkiewicza wykazali się dużym skupieniem, mimo że zapewnili sobie już miejsce w półfinale po drugim spotkaniu. Mecz z Białorusią zakończył się wygraną biało-czerwonych 3:1. – Cieszę się z moich chłopców, którym udało się dziś odnieść tak ważne zwycięstwo, które prowadzi nas ze szczytu tabeli do półfinałów – powiedział po meczu trener reprezentacji Polski.

Dzięki zwycięstwu Polska zapewniła sobie miejsce na szczycie tabeli. W półfinale zagra z wicemistrzami grupy I.  Pokonani Białorusini zakończyli rozgrywki w grupie na ostatnim miejscu z trzema porażkami.

Po meczu wypowiedział się trener reprezentacji Polski Michał Bąkiewicz. – Zagraliśmy trzy sety we własnym tempie, ale straciliśmy koncentrację w drugim secie, w którym Białoruś sprawiła nam pewne problemy. Jestem zadowolony z moich chłopców, którym udało się dziś odnieść tak ważne zwycięstwo, które prowadzi nas ze szczytu tabeli do półfinałów. Zawdzięczamy wiele szacunku Włochom i Bułgarii, półfinalistom z drugiej puli. Wiem, że obie drużyny są bardzo mocnymi zespołami, nawet jeśli nie miałem jeszcze okazji poznać ich gry. Jutro dam chłopakom zasłużony odpoczynek, aby naładować akumulatory, zanim „przejdziemy” do drugiej i najważniejszej fazy mistrzostw Europy – powiedział po meczu szkoleniowiec biało-czerwonych.

W kolejnym spotkaniu Polacy zmierzą się z reprezentacją Włoch, która przegrała swój ostatni grupowy mecz z drużyną z Bułgarii 2:3. Ci o drugie miejsce w finale zagrają z kolei z zespołem z Czech.

Mecz Polska – Włochy  odbędzie się w sobotę (12 września) o godz. 17:00.

źródło: cev.eu