Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Michaela Mlejnkova: Stuttgart jest najlepszą opcją w tym trudnym czasie

Michaela Mlejnkova: Stuttgart jest najlepszą opcją w tym trudnym czasie

fot. Sylwia Lis-Dubiel

Michaela Mlejnkova trzy lata z rzędu zdobywała w Czechach tytuł siatkarki roku. Dwa ostatnie sezony spędziła w Developresie Rzeszów, z którym w tym roku wywalczyła srebrny medal w Lidze Siatkówki Kobiet. Po zakończonych rozgrywkach w Polsce, postanowiła poszukać nowych wyzwań, choć w starym klubie.

Reprezentantka Czech powróciła do Stuttgartu, gdzie przed przyjściem do Developresu spędziła trzy sezony, za każdym razem zdobywając z zespołem Allianz MTV srebrny medal Bundesligi. Przyjmująca w wywiadzie dla oficjalnego portalu czeskiej federacji przyznaje, że bardzo chętnie wraca do niemieckiej drużyny.Jak odnajdujesz się w sytuacji otaczającej pandemii koronawirusa?

Michaela Mlejnkova:Każdej nocy planuję w głowie, co zrobię następnego dnia. Oczywiście muszę utrzymywać formę. Wreszcie miałem czas na uporządkowanie wszystkich bezużytecznych rzeczy, których już nie potrzebowałem ani nie używałem. Teraz spędzam cały czas z rodziną, co było niemożliwe w ostatnich latach, więc cieszę się z tego. 

Ta sytuacja jest nieprzyjemna, ale czy znajdujesz w niej pozytywne aspekty?

Ta sytuacja jest nowa dla każdego z nas i od nas zależy, jak sobie z tym poradzimy. Osobiście staram się znaleźć w tym coś pozytywnego i wykorzystać to na swoją korzyść. Jak wspomniałem, rodzina i zdrowie są teraz dla mnie najważniejsze. Uważam za pozytywne, że teraz, po wielu latach, mogę wreszcie dobrze odpocząć, zarówno fizycznie jak i psychicznie. Ale muszę przyznać, że zaczynam tęsknić za siatkówką, koleżankami z drużyny, a zwłaszcza za radością z gry. 

Jak zakończyła się liga w Polsce i jak potraktował cię klub?

– Przypadkowo, w piątek 13 marca dowiedzieliśmy się o zakończeniu naszego sezonu. Klub powiedział nam, że nie jest to jeszcze oficjalny komunikat, i że polski związek chce to ogłosić w poniedziałek. Byli pomocni i uczciwi wobec nas. W zasadzie kazali zagranicznym graczom jak najszybciej wrócić do domu z powodu zamknięcia granic. Więc spakowałem wszystko w ciągu kilku godzin, mój tata przyjechał po mnie następnego ranka i wróciliśmy do domu.

Mówi się, że nie byłaś bardzo szczęśliwa w Polsce i nie możesz się doczekać powrotu do Niemiec?

– Kiedy opuściłam Niemcy, moim celem było spróbowanie innej ligi. Udało mi się i cieszę się z tego doświadczenia. Poznałam nowy kraj, w tym nowych ludzi, kulturę i polską mentalność. Nie chcę porównywać obu krajów, ponieważ każdy naród jest inny i oba mają swoje zalety i wady. Miałem różne oferty z klubów, ale po długiej analizie wybrałam Niemcy jako najlepszą możliwą opcję w tym trudnym czasie. Mam tylko wspaniałe wspomnienia ze Stuttgartu i cieszę się, że mogę tam wrócić po dwóch latach. 

Byłaś już w Stuttgarcie, prawdopodobnie śledzisz rozwój zespołu. Czy widzisz duże zmiany w porównaniu do okresu, kiedy grałaś w tym klubie?

Tak, oglądałam Stuttgart i nadal śledzę. Największą różnicę widzę w pozycji atakującej, gdzie gra bardzo dobra Amerykanka Krystal Rivers, która jest filarem klubu i będzie nim także w następnym sezonie. 

Czy fakt, że klub jest trenowany przez trenera reprezentacji Czech Giannisa Athanasopoulosa, odegrał ważną rolę w twojej decyzji?

– Oczywiście odegrał pewną rolę, ale nie był to decydujący element. 

Jak według ciebie będzie wyglądać europejska siatkówka w przyszłym sezonie? Czy sytuacja gospodarcza mocno wpłynie na dyscyplinę?

– Niestety obecnie nikt tego nie wie, więc nie mam odwagi odpowiedzieć na to pytanie, ale w każdym razie myślę, że pandemia będzie miała duży wpływ na siatkówkę.

Spekuluje się, że pensje zawodników zostaną obniżone nie tylko w siatkówce. Czy obecny kryzys mono uderzy wynagrodzenie siatkarzy?

– Tak, słyszałem o tym i myślę, że największe koszty w tym względzie poniosą Włosi i ich liga.

źródło: cvf.cz, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2020-05-31

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę