Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > mistrzostwa świata > Micah Christenson: Wykonaliśmy rewelacyjną robotę w trzecim secie 

Micah Christenson: Wykonaliśmy rewelacyjną robotę w trzecim secie 

fot. Klaudia Piwowarczyk

Amerykanie byli faworytami starcia z reprezentacją Bułgarii i wywiązali się ze swojej roli. Co prawda w trzecim secie podopieczni Johna Sperawa mieli swoje problemy, ale wręcz zabójcza dla rywali okazała się ich końcówka. – Moim zdaniem Bułgaria to naprawdę niebezpieczny przeciwnik, są mocni fizycznie, dysponują dobrym serwisem, blokiem i atakiem z wysokiej piłki. Zrobiliśmy wszystko, żeby odeprzeć ich presję w tym kluczowym momencie – mówił po wygranej Micah Christenson, rozgrywający Stanów Zjednoczonych . 

 Reprezentacja Stanów Zjednoczonych gość gładko wygrała premierową odsłonę pojedynku z Bułgarią, potem podopieczni Johna Sperawa nie mieli już tak łatwo. Najtrudniejszy okazał się trzeci set, w którym srebrni medaliści tegorocznej Ligi Narodów bronili kilku piłek setowych. Ta sztuka im się udała, ostatecznie przechylili na swoją korzyść szalę zwycięstwa w walce na przewagi. – W trzecim secie wykonaliśmy rewelacyjną robotę, udało nam się przetrzymać dobrą grę rywali, broniliśmy ich mocnych zagrywek i ataków z wysokich piłek. Jestem ogromnie dumny z tego, jak skończyliśmy tę trzecią partię. W takich momentach meczu serce bije mocniej i to jest w tym sporcie najlepsze – mówił zadowolony Micah Christenson.

Rozgrywający USA nie ukrywał, że jego drużyna spodziewała się dobrej gry Bułgarów, którzy mają swoje atuty. – Moim zdaniem Bułgaria to naprawdę niebezpieczny przeciwnik, są mocni fizycznie, dysponują dobrym serwisem, blokiem i atakiem z wysokiej piłki. Zrobiliśmy wszystko, żeby odeprzeć ich presję w tym kluczowym momencie – tłumaczył rozgrywający zespołu z Ameryki Północnej.

Amerykanie mają już na swoim koncie dwa pewne zwycięstwa w mistrzostwach świata i o ile nie muszą się martwić o awans do kolejnej fazy turnieju, to zgodnie z regulaminem, który władze światowej federacji przygotowały na mistrzostwa świata, nie zostaną rozstawieni najwyżej, nawet jeśli pokonają w ostatnim meczu fazy grupowej Polaków. – To szczególna sytuacja, bo musimy radzić sobie z tymi, którzy są gospodarzami mistrzostw świata. Trzeba było coś wymyślić w kwestii formatu mistrzostw świata i chociaż nie jestem przekonany czy znalezione zostało najlepsze rozwiązanie, to rozumiem, że okoliczności nie były idealne – skomentował regulaminowe zawiłości Christenson i dodał: – To nie jest coś, co my możemy kontrolować, możemy za to kontrolować to, jak się prezentujemy. Nawet jeśli wygramy wszystkie mecze w grupie, to i tak nie będziemy najwyżej rozstawieni – podsumował rozgrywający Stanów Zjednoczonych.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, mistrzostwa świata

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2022-08-28

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2022 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę