Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > MEVZA M: ACH Volley Ljubljana z piątym tytułem z rzędu

MEVZA M: ACH Volley Ljubljana z piątym tytułem z rzędu

Po raz piąty z rzędu a trzynasty w historii rozgrywek Środkowoeuropejskiego Związku Piłki Siatkowej najlepsi okazali się siatkarze ACH Volley Ljubljany. W finale, który rozegrany został w Kamniku goście wygrali 3:1 z OK Calcit Kamnik.

Otwarcie spotkania należało do gospodarzy, którzy szybko zbudowali trzypunktowe prowadzenie. Goście starali się walczyć, ale gospodarze kontrolowali grę, raz za razem punktował Luis Tomas Sosa Sierra. Wchodząc w końcową fazę seta gospodarze utrzymywali pięciopunktową przewagę (19:14). Rywale nie mieli zamiaru odpuszczać, doprowadzili do zaciętej walki. Skuteczny atak Urosa Pavlovicia i zagranie Nika Mujanovicia dały decydujące punkty gospodarzom. Podrażnieni takim przebiegiem końcówki siatkarze z Ljubljany z nową energią weszli w kolejną odsłonę. Po uderzeniu Mateja Koka odskoczyli na pięć oczek (8:3). W dalszej fazie seta rytm gry nadawali przyjezdni. Gospodarze nawet przez moment nie zagrozili rywalom, którzy wygrali do 18.

W pierwszej połowie trzeciego seta na nowo rozgorzała zacięta walka, przez dłuższy czas żaden z zespołów nie był w stanie zbudować wyraźnej przewagi. Dopiero w kolejnej fazie seta inicjatywę przejął Nikola Gjorgiew. Siatkarz kończył kolejne ataki a jego drużyna utrzymywała trzypunktową przewagę. Macedończyk zamknął tego seta mocnym atakiem. Podobnie jak w trzecim secie, również czwarta odsłona grana była punkt za punkt. Dopiero w dalszej części ponownie do głosu doszli przyjezdni, którzy odskoczyli na 19:16. Gospodarze walczyli do końca, jednak znów ostatnie słowo należało do Gjorgiewa.

Kolejny z serii meczów z Calcitem, który był emocjonujący i w którym rywale wykazali zdecydowany opór. Po słabym początku pierwszego seta ustabilizowaliśmy grę i ułatwiliśmy sobie pracę zagrywkami. Cieszymy się z kolejnego zwycięstwa i zdobycia tytułu mistrzów Europy Środkowej. Teraz skupimy się na rywalizacji o mistrzostwo kraju, w których cel jest jasny – zdobycie tytułu mistrzów Słowenii – powiedział po spotkaniu Nikola Gjorgiew.

OK Calcit Kamnik – ACH Volley Ljubljana 1:3
(25:23, 18:25, 22:25, 23:25)