Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Mendez wróci do ligi argentyńskiej, a Velasco na ławkę trenerską?

Mendez wróci do ligi argentyńskiej, a Velasco na ławkę trenerską?

fot. Katarzyna Antczak

Wszystko wskazuje na to, że trener Marcelo Méndez opuści Sadę Cruzeiro i wróci do ligi argentyńskiej. Co istotne, szkoleniowiec zrezygnować ma również z prowadzenia reprezentacji Argentyny. W brazylijskim klubie miałby go zastąpić Julio Velasco, który w 2019 roku zakończył karierę trenerską.

Opuszczenie Brazylii oraz reprezentacji Argentyny przez Mendeza ma być spowodowane sprawami osobistymi. Dodatkowo szkoleniowiec otrzymał propozycję prowadzenia klubu z Bolivar, z którym już w przeszłości współpracował. Marcelo Mendez ma również zrezygnować z pracy z reprezentacją Argentyny. W tym wypadku wszystko zależne jest też od federacji, która zalega obecnie z płatnościami. Mimo wszystko Mendez z Argentyńczykami chce zagrać w igrzyskach, a swoją drużynę widzi nawet na olimpijskim podium. Mendez miałby zrezygnować z prowadzenia kadry też wtedy, gdyby igrzyska olimpijskie w Tokio ponownie zostały odroczone bądź odwołane.Od ponad dziesięciu lat Marcelo Mendez prowadzi brazylijski zespół Sady Cruzeiro, z którym zawojował nie tylko miejscową ligę, ale i świat. Pod jego kierownictwem klub sięgnął po trzy tytuły Klubowych Mistrzów Świata, siedem Klubowych Mistrzostw Ameryki Południowej oraz sześć mistrzostw Brazylii. Do tego należy doliczyć liczne puchary i trofea o niższej randze. Warto przypomnieć, że w 2016 i 2017 roku Mendez starał się o posadę szkoleniowca polskiej reprezentacji siatkarzy. Wcześniej prowadził m.in. reprezentację Hiszpanii. Od 2018 roku jest szkoleniowcem argentyńskich siatkarzy. Wtedy podpisał z argentyńską federacją sześcioletnią umowę.

Wszystko wskazuje na to, że Mendez do Ciudad de Bolivar trafi w maju. Jego jednym z warunków przejęcia zespołu jest dokończenie sezonu z Sadą Cruzeiro. Dodatkowo argentyński klub musi ustabilizować swoją sytuację finansową, a podejmując się współpracy z Mendezem nie może mieć też długów. Dla szkoleniowca ważna jest też długość kontraktu. Mendez chciałby wprowadzić w klubie długofalowy, pięcioletni plan pracy. Trener ma zapewnić klubowi powrót nie tylko na najwyższy poziom siatkarski, ale i organizacyjny.

Z informacji Voley Plus wynika, że w brazylijskim klubie liczono się z jego odejściem, a wszystko przez finanse. Co ciekawe, najprawdopodobniej miejsce Mendeza w Sadzie Cruzeiro zajmie Julio Velasco, który w maju 2019 pożegnał się z karierą trenerską. Wszelkie ruchy potwierdzone zostaną dopiero po zakończeniu obecnego sezonu w maju 2021 roku.

źródło: inf. własna, voleyplus.com

nadesłał:

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved