Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski mężczyzn > Memoriał Wagnera: Kolejne 3:0 reprezentacji Polski, tym razem z Serbią

Memoriał Wagnera: Kolejne 3:0 reprezentacji Polski, tym razem z Serbią

fot. Klaudia Piwowarczyk

Reprezentacja Polski na zakończenie Memoriału Huberta Jerzego Wagnera 2022 zmierzyła się z Serbią i podobnie jak w dwóch pierwszych meczach turnieju wygrała bez straty seta. Nie można jednak powiedzieć, że był to jednostronny mecz, wręcz przeciwnie, bardzo zacięty. Biało-czerwoni lepiej jednak zachowywali się w końcówkach setów. Polacy przypomnimy już w piątek zapewnili sobie triumf w Memoriale, Serbia zajęła czwarte miejsce. 

Mocny serwis i dobra kontra Aleksandara Atanasijevicia pozwoliły jego kadrze prowadzić 4:1 na początku spotkania. Szybko jednak biało-czerwoni zniwelowali swoje straty, blok Mateusza Bieńka dał remis (6:6). Toczyła się wyrównana walka, ale cały czas skuteczny był Atanasijević (10:8). Jego zespołowi zdarzało się popełniać błędy (13:13), ale as serwisowy Marcina Janusza sprawił, że minimalnie lepsi byli Polacy (15:14) i walka ponownie się wyrównała. Ten stan swoimi zagrywkami na korzyść gospodarzy turnieju zmienił Mateusz Bieniek i jego świetne serwisy (23:19). Piłkę setową polska kadra miała po akcji Kamila Semeniuka (24:20), dwie z nich obronili jeszcze gracze z Bałkanów (22:24), mieli okazję także do jeszcze jednej kontry, ale w aut uderzył Marko Podrascanin. Po krótkiej grze punkt za punkt jako pierwsi odskoczyli Serbowie, zawdzięczając to akcji Srećko Lisinaca (6:4). Środkowy dołożył do tego blok na swoim vis a vis (10:6). Marcin Janusz szybko odpowiedział na to swoim serwisem i na tablicy wyników pojawił się remis (12:12). Ponownie trwała walka punkt za punkt (15:15), skuteczny był Bartosz Kwolek, swoje po drugiej stronie siatki robił także Uros Kovacević. Kiedy mocną zagrywką popisał się Marko Ivović było 20:18 dla serbskiej kadry, ale widowiskowy blok Mateusza Poręby dał remis (20:20). Żadna z ekip nie zamierzała się poddawać (22:22), jako pierwsi piłkę setową mieli Polacy po zagraniu Bieńka (24:23), a ostatni punkt w tej partii wywalczył Semeniuk.

Pierwszy etap kolejnej odsłony był zacięty (5:5), dopiero Atanasijević sprawił, że to jego zespół był o dwa oczka lepszy, a przewagę podopiecznych Igora Kolakovicia powiększył błąd w ataku Łukasza Kaczmarka (13:10). Polacy nie odpuszczali, Kwolek sprytnie raz po raz obijał blok (15:16), ale to samo robił Kovacević (18:15). W końcu podopiecznym Nikoli Grbicia udało się zablokować i jego (16:18), a rywalom Kwolka. Na prowadzeniu utrzymywali się Serbowie (22:20), jednak sytuację zmieniły dwa świetne bloki biało-czerwonych (23:22). Jeszcze jedna „czapa” doprowadziła do piłki meczowej (24:22), a błąd przełożenia Nikoli Jovovicia zakończył ten mecz i cały turniej.

Polska – Serbia 3:0
(25:22, 25:23, 25:22)

Składy zespołów: 
Polska: Kurek (5), Kłos (2), Semeniuk (12), Kwolek (13), Janusz (4), Bieniek (10), Zatorski (libero) oraz Kaczmarek (10), Łomacz, Fornal, Poręba (3)
Serbia: Kovacević (9), Ivović (11), Jovović (1), Atanasijević (15), Podrascanin (3), Lisinać (8), Peković (libero) oraz Masulović, Petković

Zobacz również: 
Wyniki i tabela Memoriału Wagnera 2022

Galeria zdjęć z meczu

źródło: inf. własna

nadesłał:

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2022 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę