Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Memoriał Tuszyńskiego: Bydgoszczanie wygrali bez straty seta

Memoriał Tuszyńskiego: Bydgoszczanie wygrali bez straty seta

BKS Visła Proline Bydgoszcz w finale Memoriału Ryszarda Tuszyńskiego pokonała gospodarzy 3:0. W meczu o trzecie miejsce Mickiewicz Kluczbork okazał się lepszy od Olimpii Sulęcin i zajął 3. miejsce w turnieju.

W pierwszym dniu rywalizacji Memoriału Ryszarda Tuszyńskiego Krispol Września 3:1 pokonał KKS Mickiewicz Kluczbork, a BKS Visła Proline Bydgoszcz w trzech setach okazała się lepsza od STS Olimpii Sulęcin.

Mecz o 3. miejsce od początku toczył się po myśli kluczborczan. W kolejnych akcjach utrzymywał się wyraźny dystans (13:17). Chociaż sulęcinianom nie można było odmówić woli walki, po skutecznej kiwce z prawego skrzydła kluczborczanie wygrali 25:21. Druga odsłona początkowo była zacięta, obie drużyny nie ustrzegły się pomyłek. Wynik wciąż oscylował wokół remisu. Dopiero w kocówce kluczborczanie odskoczyli na dwa oczka, jednak nie zdołali utrzymać tej przewagi. Mickiewicz miał piłki setowe, ale nie wykorzystał ich. Olimpii nie udało się jednak podczas gry na przewagi przechylić szali zwycięstwa na swoją korzyść. Ostatni punkt padł po tym, jak libero Olimpii nie poradził sobie z odbiorem zagrywki.

W trzeciej odsłonie po wyrównanym otwarciu stopniowo do głosu zaczęli dochodzić kluczborczanie (10:12). Podopieczni trenera Łysiaka nie utrzymali jednak równej dyspozycji, co pomogło rywalom wyrównać wynik. Podobnie jak w poprzedniej odsłonie, również tym razem kluczborczanie nie wykorzystali dwóch piłek setowych (22:24, 24:24), ale as zakończył seta na ich korzyść (24:26). Mimo wyniku 3:0 drużyny rozegrały jeszcze dodatkową partię, w której wygrał zespół z Sulęcina.

o 3. miejsce:
Olimpia Sulęcin – Mickiewicz Kluczbork 0:3
(21:25, 24:26, 24:26)

W meczu finałowym gospodarze nie byli faworytami. Chociaż podopieczni trenera Kardasa starali się walczyć, nie udało im się urwać nawet seta bardzo dobrze dysponowanym siatkarzom z Bydgoszczy. Na boisku nie brakowało zaciętej walki, jednak w każdym z trzech setów ostatecznie szalę zwycięstwa na swoją korzyć przechylali podopieczni trenera Ogonowskiego i to oni sięgnęli po ostateczny triumf w całym turnieju, nie tracąc podczas niego nawet jednej odsłony.