Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Memoriał Tragicznie Zmarłych Siatkarzy Avii Świdnik: Triumf gospodarzy

Memoriał Tragicznie Zmarłych Siatkarzy Avii Świdnik: Triumf gospodarzy

W Świdniku zakończył się XVII Memoriał Tragicznie Zmarłych Siatkarzy Avii Świdnik. Najlepsi okazali się siatkarze gospodarzy, którzy nie przegrali ani jednego seta. Drugie miejsce zajęła Lechia Tomaszów Mazowiecki, a trzecie KPS Siedlce. MVP turnieju został wybrany siatkarz Avii Świdnik, środkowy Mateusz Siwicki.

W pierwszym meczu memoriału doszło do tie-breaka. Lechia Tomaszów Mazowiecki prowadziła już z KPS-em Siedlce 2:0, ale dwie kolejne, zacięte partie padły już łupem siedlczan. Również decydująca odsłona była wyrównana i Lechia triumfowała dopiero po grze na przewagi.

O wiele szybciej swoje spotkanie wygrali gospodarze. Polski Cukier Avia Świdnik nie miała najmniejszego problemu z pokonaniem beniaminka z Warszawy i nie straciła ani jednego seta.

W meczu o trzecie miejsce zmierzyły się więc ekipy z Siedlec i Warszawy. Od początku do końca inicjatywa leżała po stronie KPS-u, który pewnie wygrał 3:0.

Również finał memoriału rozstrzygnął się w trzech, choć trochę bardziej zaciętych setach. Avia Świdnik triumfowała 3:0, ale ostatnia część meczu skończyła się dopiero po długiej grze na przewagi.