Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Memoriał Tragicznie Zmarłych Siatkarzy Avii: KPS i Avia w finale

Memoriał Tragicznie Zmarłych Siatkarzy Avii: KPS i Avia w finale

LUK Politechnika Lublin przegrała z KPS-em Siedlce 2:3 (17:25, 25:23, 25:21, 22:25, 12:15) w drugim meczu XVI Memoriału Tragicznie Zmarłych Siatkarzy Avii Świdnik. W pierwszym spotkaniu Polski Cukier MKS Avia Świdnik pokonał Lechię Tomaszów Mazowiecki 3:1 (25:22, 25:17, 23:25, 25:18). W sobotę zostaną rozegrane pojedynki odpowiednio o trzecie i pierwsze miejsce.

W drugim meczu dnia po przeciwnych stronach siatki stanęli zawodnicy LUK Politechniki Lublin i KPS-u Siedlce. W pierwszej partii dużo lepszą ekipą na boisku byli siedlczanie. Pewnie punktowali Mateusz Kańczok oraz Janusz Górski. W tym fragmencie gry lublinianie nie mieli zbyt wielu argumentów, aby nawiązać walkę z przeciwnikiem. KPS bardzo pewnie zwyciężył do 17, wystrzegając się przy tym prostych błędów.LUK Politechnika nie miała zamiaru złożyć broni. W kolejnych dwóch setach gra toczyła się na przysłowiowym styku. Pewnie punktowali Szymon Romać oraz Jakub Wachnik. W końcówkach tych partii dużo więcej zimnej krwi zachowali podopieczni Macieja Kołodziejczyka, którzy zwyciężyli odpowiednio do 23 i 21. Jeśli ktoś sądził, że KPS złoży broń, ten był w błędzie. Czwarta część piątkowego spotkania również była wyrównana, ale w najważniejszych fragmentach to podopieczni Mateusza Grabdy zachowali chłodną głowę. Za dobrą postawę na boisku należało pochwalić Radosława Nowaka oraz Górskiego 25:22.

Zwycięzcę drugiego meczu XVI Memoriału Tragicznie Zmarłych Siatkarzy Avii Świdnik wyłonił tie-break. Siedlczanie poszli za ciosem i nie dali rywalom za bardzo rozwinąć skrzydeł, choć siatkarzom LUK Politechniki absolutnie nie można było odmówić walki. Walczyli do końca o każdą piłkę, m.in. Jakub Peszko, Jędrzej Goss oraz Paweł Rusin, który rozegrał dwa pełne sety – czwartego i piątego. Przypomnieć należy, że wspomniany przyjmujący wraca do gry po kontuzji. Ostatecznie piątą partię zespół z Siedlce wygrał 15:12 i cały mecz 3:2.

W sobotę zostanie rozegrany w pierwszej kolejności mecz o trzecie miejsce, w którym Lechia Tomaszów Mazowiecki zmierzy się z LUK Politechniką Lublin. Następnie odbędzie się spotkanie finałowe, w którym powalczą Polski Cukier MKS Avia Świdnik oraz KPS Siedlce.

LUK Politechnika Lublin: Wachnik, Romać, Sobala, Pająk, Stajer, Peszko, Cabaj (libero) oraz Durski, Rusin, Goss
KPS Siedlce: Nowak, Kańczok , Górski, Szymański , Wójcik, Bereza, Waloch (libero) oraz Dobosz

Program i wyniki XVI Memoriału Tragicznie Zmarłych Siatkarzy Avii Świdnik:

11 września (piątek)
Polski Cukier MKS Avia Świdnik – Lechia Tomaszów Mazowiecki 3:1
(25:22, 25:17, 23:25, 25:18)

LUK Politechnika Lublin – KPS Siedlce 2:3
(17:25, 25:23, 25:21, 25:22, 12:15)

12 września (sobota)
godz. 12.00 mecz o 3. miejsce: Lechia Tomaszów Mazowiecki – LUK Politechnika Lublin
godz. 14.00 mecz o 1. miejsce: Polski Cukier MKS Avia Świdnik – KPS Siedlce

źródło: tauron1liga.pl

nadesłał:

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved