Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > Memoriał Morawskiego: Zespoły z Łodzi zagrają w finale turnieju

Memoriał Morawskiego: Zespoły z Łodzi zagrają w finale turnieju

W Mławie rozpoczął się Memoriał Grzegorza Morawskiego, w którym udział biorą trzy zespoły TAURON Ligi oraz pierwszoligowiec z Nowego Dworu Mazowieckiego. W półfinałach ŁKS Commercecon Łódź pewnie pokonał 3:0 IŁ Capital Legionovią, z kolei Grot Budowlani Łódź wygrali 3:1 z LOS-em Nowy Dwór Maz. W środę w meczu o 3. miejsce legionowianki zagrają z drużyną LOS-u, a w finale zmierzą się dwa łódzkie zespoły.

Pierwszy mecz w Mławskiej Hali Sportowej zaczął się wyśmienicie dla zespołu Legionovii, któy po pierwszych wymianach prowadził już z ŁKS-em 6:1. Po przerwie na życzenie trenera Michala Maska łodzianki szybko wróciły do gry – po asie serwisowym Joanny Pacak miały już tylko trzy punkty straty, a po chwili doprowadziły do remisu 10:10. Efektowne ataki Oliwii Różański znów pozwoliły odskoczyć zespołowi z Mazowsza (14:11), ale ełkaesianki trzymały rękę na pulsie i znów doprowadziły do remisu (16:16). Skuteczny atak i zagrywka Różański znów spowodowały, że Legionovia miała trzy punkty przewagi i ponownie zespół z Mazowsza pozwolił się dogonić (20:20). W końcówce atak Weroniki Sobiczewskiej, as serwisowy Martyny Grajber i dobra gra blokiem pozwoliły wygrać tego seta Łódzkim Wiewiórom 25:21.

Drugiego seta ponownie lepiej rozpoczęła Legionovia, która po punktowej zagrywce Alicji Grabki prowadziła 4:2, ale łodzianki znów szybko doprowadziły do wyrównania. Do stanu 12:12 trwała wyrównana walka, potem ŁKS odskoczył rywalkom po skutecznych blokach Kamili Witkowskiej. Po ataku Julity Piaseckiej łodzianki prowadziły już 18:14, a po chwili 20:15. W końcówce próbowała jeszcze poderwać swój zespół do walki Lauren Barfield, jednak po ataku Witkowskiej ŁKS miał piłkę setową przy stanie 24:20, a po chwili skuteczna zagrywka Martyny Grajber zakończyła tę partię.

Łodzianki na początku trzeciej partii pilnowały wyniku już od samego początku. Prowadziły 8:5, potem dobra gra legionowianek pozwoliła im się zbliżyć do rywalek na odległość jednego punktu, jednak po serii bloków Kamili Witkowskiej ŁKS znów odskoczył (14:11). Podopieczne trenera Maska w pełni kontrolowały już wydarzenia na boisku. Po ataku Julity Piaseckiej prowadziły 17:12, a gdy Weronika Sobiczewska obiła blok przeciwniczek, było 20:15. Od tego momentu legionowianki zdołały zdobyć już tylko jeden punkt. Po kolejnym bloku punktowym Joanny Pacak ełkaesianki miały piłkę meczową przy stanie 24:16, a po chwili łódzki blok zakończył ten mecz – w tym elemencie ŁKS wygrał z rywalem 17-3.

ŁKS Commercecon Łódź – IŁ Capital Legionovia Legionowo 3:0
(25:21, 25:20, 25:16)

ŁKS: Grajber (6), Pacak (9), Witkowska (9), Colombo (11), Gajer (3), Piasecka (7), Maj-Erwardt (libero) oraz Jukoski, Sobiczewska (4) i Strasz
Legionovia: Tokarska (2), Barfield (6), Różański (15), Erkek (6), Szymańska (2), Grabka (2), Lemańczyk (libero) oraz Damaske (5), Dąbrowska i Gryka (3)

Drugi z łódzkich zespołów swój mecz rozpoczął od mocnego uderzania i po pierwszych wymianach prowadził z pierwszoligowym zespołem z Nowego Dworu Mazowieckiego 8:1. Łodzianki miały sporą przewagę na siatce, dobrze w ataku radziła sobie Julia Szczurowska, która miała spore wsparcie również z lewego skrzydła, na którym wystąpiły Zuzanna Górecka i Monika Fedusio. Przewaga Budowlanych rosła, przy stanie 16:4 zapowiadało się na pogrom, jednak nowodworzanki w końcu złapały rytm gry. Zmniejszyły straty do 9 punktów i wprawdzie przegrały tego seta wysoko do 14, to pierwsza trema chyba minęła.

Pokazał to drugi set, który rozpoczął się od wyrównanej gry. Zespół z Nowego Dworu Mazowieckiego nadal miał spore problemy z przyjęciem zagrywek rywali, przez co też skuteczność w ataku pierwszoligowca była niewielka. Doświadczone łodzianki wykorzystując błędy rywalek prowadziły już 4 punktami (16:12), a w końcówce seta jeszcze odskoczyły przeciwniczkom. Ostatecznie Budowlani wygrali tego seta do 17 i trener Jakub Głuszak postanowił dokonać zmian w swojej drużynie.

W trzecim secie Weronikę Centkę zmieniła Małgorzata Lisiak, a w miejsce Zuzanny Góreckiej pojawiła się Paulina Damaske. Okazało się, że te roszady nieco zachwiały rytmem gry Budowlanych. Siatkarki LOS-u coraz śmielej poczynały sobie na boisku i w pewnym momencie to one wyszły na niewielkie prowadzenie (16:15). Zespół z Łodzi złapał wyraźną zadyszkę, którą rywalki momentalnie wykorzystały obejmując pięciopunktowe prowadzenie (21:16). Coraz śmielej w bloku poczynała sobie Łucja Laskowska i w końcówce seta Budowlani już nie byli w stanie dogonić przeciwniczek. LOS wygrał tego seta wyraźnie 25:18 i wrócił do meczu.

W czwartej partii podopieczne trenera Bartosza Kujawskiego trzymały się mniej więcej do stanu 8:5 dla rywalek. Potem przyjęcie zagrywki nowodworzanek, które na co dzień trenują piłkami molten, pozostawiało sporo do życzenia. Przewaga Budowlanych rosła bardzo szybko (16:9, 21:10) i już nic nie było w stanie odwrócić losów tego spotkania. Ostatecznie łodzianki wygrały do 12 i w środę zagrają derbowe spotkanie z ŁKS-em w finale mławskiego turnieju. Warto odnotować, że w zespole Budowlanych zadebiutowała w tym sparingu Ana Cleger, która wchodząc z ławki rezerwowych skończyła 4 ze swoich 6 ataków.

LOS Nowy Dwór Mazowiecki – Grot Budowlani Łódź 1:3
(14:25, 17:25, 25:18, 12:25)

LOS: Laskowska (15), Jaworska (1), Filipek (6), Świętoń (10), Duda (9), Jędrzejewska (2), Balcerowicz (libero) oraz Grzelak (1), Stan i Wołoszyn
Budowlani: Lewandowska (11), Łazowska (2), Górecka (10), Centka (4), Fedusio (13), Szczurowska (20), Łysiak (libero) oraz Lisiak (3), Cleger (4), Pelczarska i Damaske (7)

Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.