Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > I Memoriał Lecha Kaczyńskiego: Wrocławianki zagrają w finale z Jokerem

I Memoriał Lecha Kaczyńskiego: Wrocławianki zagrają w finale z Jokerem

W półfinałowych spotkaniach turnieju w Częstochowie niespodzianek nie było. Joker pewnie pokonał gospodynie, a #VolleyWrocław również bez straty seta wygrał z pierwszoligową Asotrą Płomień Sosnowiec.

Wrocławianki zagrały pierwszy raz pod wodzą Dawida Murka po ogłoszeniu oficjalnej decyzji, że legenda polskiej siatkówki pozostanie pierwszym trenerem #Volleya. Podopieczne Murka od razu wzięły sprawy w swoje ręce i rozpoczęły mecz od prowadzenia 5:1. Ten atak sosnowiczanki jeszcze odparły, zbliżając się na jeden punkt. Z kolejnymi sobie już nie poradziły.

Siatkarki z Wrocławia szybko znowu odskoczyły (12:8), pozwoliły zdobyć punt przeciwniczkom, a później znów zaatakowały serią, doprowadzając do stanu 17:9. Zawodniczki Krzysztofa Zabielnego nie miały żadnych argumentów, żeby nawiązać walkę i w tej partii poległy do 13.

Sosnowiczanki lepiej spisały się w drugiej odsłonie, choć zaczęły ją od pozwolenia rywalkom na kilka punktów przewagi. Wrocławianki prowadziły już 8:3, ale tym razem siatkarki Płomienia nie spuściły głów i podjęły walkę. Mimo stanu 8:13 doszły przeciwniczki na jeden punkt (12:13) i trzymały taki dystans. Nie dały jednak rady przełamać rywalek i ostatecznie przegrały 23:25.

Ostatni akord tego meczu również lepiej został rozpoczęty przez siatkarki Murka. Objęły one prowadzenie 7:3 i konsekwentnie zmierzały do zwycięstwa. Wciąż utrzymywała się mniej więcej pięciopunktowa przewaga #Volleya, którą w połowie seta wrocławianki jeszcze powiększyły (15:8). Sosnowiczanki nie znalazły recepty na rywalki już do końca, przegrywając 19:25.

Tym samym we wtorkowym finale zmierzą się dwie ekipy sąsiadujące ze sobą ekipy TAURON Ligi, czyli #VolleyWrocław i Joker Świecie, a o trzecie miejsce powalczą pierwszoligowcy – Częstochowianka Częstochowa i Asotra Płomień Sosnowiec.

#VolleyWrocław – Asotra Płomień Sosnowiec 3:0
(25:13, 25:23, 25:19)

#VolleyWrocław: Wellna (9), Gancarz (9), Murek (12), Szady (2), Rapacz (19), Fedorek (5), Adamek (libero) oraz Wołodko
Płomień: Grodzka (3), Bagrowska, Pfeifer-Jucha (5), Buczek, Patoń (12), Kawa (7), Batyzel (libero) oraz Trojnar, Czerwińska (1), Colik (libero), Kołodziej (3), Bodzęta (2), Woźniczka (2) i Abramajtys (1)