Strona Główna > Aktualności > rozgrywki towarzyskie > I Memoriał Lecha Kaczyńskiego: #Volley zwycięzcą, Joker na drugim stopniu podium

I Memoriał Lecha Kaczyńskiego: #Volley zwycięzcą, Joker na drugim stopniu podium

Zwycięzcą I Memoriału im. Lecha Kaczyńskiego został #VolleyWrocław, który w trzech setach pokonał Jokera Świecie. Zespół beniaminka TAURON Ligi jedynie w końcówce trzeciego seta nawiązał w miarę wyrównaną grę, w pierwszych dwóch partiach nie miał zbyt wiele do powiedzenia.

Wrocławianki po asie serwisowym Małgorzaty Jasek prowadziły 5:3. Zespół ze Świecia miał problemy z przyjęciem, po zbiciach Natalii Murek Volley prowadził 10:7 Przy serii Karoliny Fedorek podopieczne Dawida Murka zbudowały sobie czteropunktową przewagę (14:10). Zespół beniaminka dyktował warunki gry na boisku, dominował w grze na siatce. Przy stanie 19:16 o przerwę na żądanie poprosił trener Mikołaj Mariaskin, posunięcie to na niewiele się zdało. Ekipa z Dolnego Śląska w dalszym ciągu dyktowała warunki gry, punktowała w bloku i przez cały czas miała kilkupunktową przewagę (23:20). Ostatni punkt #VolleyWrocław zdobył punktowym blokiem na Wiktorii Kowalskiej (25:21).

Siatkarki z Wrocławia poszły za ciosem, odrzuciły one swoje rywalki od siatki, punktowały w kontratakach i w efekcie tego prowadziły 11:6. Wrocławianki punktowały w bloku ich przewaga wzrosła do siedmiu punktów (14:7). Z dobrej strony pokazała się Małgorzata Jasek, która skutecznie atakowała ze skrzydła. Świecianki do skutecznej gry próbowała poderwać Adrianna Kukulska, dzięki niej Joker zbliżył się do Volleya na cztery punkty i przegrywał 13:17. Przerwa wzięta przez Dawida Murka okazała się być dobrym posunięciem. Jego podopieczne po raz kolejny skutecznie zagrały na siatce, mogła podobać się gra Kamili Witkowskiej, po jej ataku ze środka było 22:16 dla #Volley’a. Seta atakiem z lewego skrzydła zamknęła Natalia Murek.

As serwisowy wspomnianej Natalii Murek dał wrocławskim siatkarkom dwupunktowe prowadzenie (2:0). Przewaga ta wzrosła do trzech punktów po tym jak punkt bezpośrednio z zagrywki zdobyła Kamila Witkowska (7:4). Joanna Sikorska wzięła na siebie ciężar gry, nie znalazła ona wsparcia wśród swoich koleżanek. Wrocławianki dominowały na boisku, po ataku Fedorek prowadziły 15:13 i stanęły w miejscu. Inicjatywę na boisku przejęły świecianki, w bloku punkty zdobyła Aleksandra Muszyńska oraz jej siostra Adrianna. Podopieczne trenera Mikołaja Mariaskina odrobiły straty i miały dwa punkty więcej niż ich rywalki (19:17). Gra obu ekipa falowała, przy stanie 20:19 Joker stracił cztery punkty z rzędu, w polu zagrywki ręki nie zwalniała Małgorzata Jasek. Po punktowym bloku wrocławianek tablica wyników wskazała prowadzenie podopiecznych Dawida Murka 23:20. Seta oraz mecz asem serwisowym zakończyła Anna Bączyńska.

#VolleyWrocław – Joker Świecie 3:0
(25:21, 25:18, 25:21)

#Volley: Witkowska (8), Wołodko (2), Murek (10), Jasek (11), Bączyńska (16), Fedorek (12), Adamek (libero)
Joker: Urbanowicz (2), Kukulska (5), Wenerska (1), Kowalska (8), Urban (3), Jurczyk (6), Nowak (libero) oraz Gorzkiewicz (1), Marcyniuk (2), Brzoska (5), Sikorska (8), Muszyńska Aleksandra (4) i Muszyńska Adrianna (1)