Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > Memoriał im. L. Kaczyńskiego: SAN-Pajda na trzecim miejscu

Memoriał im. L. Kaczyńskiego: SAN-Pajda na trzecim miejscu

W meczu o trzecie miejsce Memoriału im. L. Kaczyńskiego SAN-Pajda Jarosław pewnie i  zdecydowanie wygrał z Częstochowianką 3:0. Gospodynie w żadnym secie nie postawiły większego oporu swoim rywalkom, turniej zakończyły na czwartym miejscu.

W pierwszej partii spotkania tylko na początku siatkarki z Częstochowy nawiązały w miarę wyrównaną grę, prowadziły 2:0. Gdy w polu zagrywki zameldowała się Dagmara Dąbrowska przyjezdne odrobiły straty, zbudowały sobie wysoką przewagę (11:3). Gospodynie popełniły wiele błędów w przyjęciu, nie kończyły ataków z pierwszego uderzenia.  Po tym jak asem serwisowym popisała się Ewa Grzelak było 22:11. Wówczas do odrabiania strat zerwały się podopieczne trenerki Anity Krzyczmonik. W polu zagrywki ręki nie zwalniała Aneta Grabińska, punktowała Martyna Chmielewska. Częstochowianka zbliżyła się na cztery punkty do jarosławianek (19:23). Ostatnie słowo w tym secie należało do zespołu gości.  Lepsza gra na siatce zapewniła im zwycięstwo w pierwszym secie.

W drugiej odsłonie meczu zespół z Podkarpacia punktował w bloku, prowadził 8:4. Podobnie jak to miało miejsce w pierwszym secie miejscowe siatkarki popełniły wiele błędów własnych, przegrywały 9:17. Po asie serwisowym Natalii Andrzejewskiej było 24:13. Nie mające nic do stracenia siatkarki z Częstochowy zerwały się do ataków. Serią punktowych zagrywek popisała się Joanna Komerek, punkty w ataku zdobyła Aneta Grabińska. Przewaga SAN-Pajdy zmalała do sześciu punktów (24:18). Kiwka Ewy Grzelak zamknęła ten set.

Set trzeci okazał się być ostatnim. Przy serii zagrywek Angeli Mroczek oraz atakach Kingi Magierowskiej było 6:1 dla zespołu gości.  Set ten toczył się pod zupełne dyktando ekipy z Podkarpacia. Po ataku Natalii Szmajduch było 16:8. Częstochowianki nie miały siatkarskich argumentów,  myliły się w niemal każdym elemencie. Pojedyncze ataki Marty Formeli oraz Patrycji Worwąg na niewiele się zdały. Tego jednostronnego seta atakiem zakończyła Natalia Andrzejewska.

Częstochowianka Częstochowa SAN-Pajda Jarosław 0:3
(19:25, 18:25, 13:25)

Częstochowianka: Chredniczenko, Komorek, Formela, Grabińska, Chmielewska, Witkowska, Kowalik (libero) oraz Kotlińska, Worwąg, Luftner (libero)
SAN-Pajda: Grzelak, Zięba, Saj, Mroczek, Szmajduch, Dąbrowska,  Machowska (libero) oraz Andrzejewska, Magierowska, Krysztofiak, Kubas (libero)