Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > Memoriał im. L. Kaczyńskiego: SAN-Pajda na trzecim miejscu

Memoriał im. L. Kaczyńskiego: SAN-Pajda na trzecim miejscu

fot. SAN-Pajda Volleyball Team

W meczu o trzecie miejsce Memoriału im. L. Kaczyńskiego SAN-Pajda Jarosław pewnie i  zdecydowanie wygrał z Częstochowianką 3:0. Gospodynie w żadnym secie nie postawiły większego oporu swoim rywalkom, turniej zakończyły na czwartym miejscu.

W pierwszej partii spotkania tylko na początku siatkarki z Częstochowy nawiązały w miarę wyrównaną grę, prowadziły 2:0. Gdy w polu zagrywki zameldowała się Dagmara Dąbrowska przyjezdne odrobiły straty, zbudowały sobie wysoką przewagę (11:3). Gospodynie popełniły wiele błędów w przyjęciu, nie kończyły ataków z pierwszego uderzenia.  Po tym jak asem serwisowym popisała się Ewa Grzelak było 22:11. Wówczas do odrabiania strat zerwały się podopieczne trenerki Anity Krzyczmonik. W polu zagrywki ręki nie zwalniała Aneta Grabińska, punktowała Martyna Chmielewska. Częstochowianka zbliżyła się na cztery punkty do jarosławianek (19:23). Ostatnie słowo w tym secie należało do zespołu gości.  Lepsza gra na siatce zapewniła im zwycięstwo w pierwszym secie.W drugiej odsłonie meczu zespół z Podkarpacia punktował w bloku, prowadził 8:4. Podobnie jak to miało miejsce w pierwszym secie miejscowe siatkarki popełniły wiele błędów własnych, przegrywały 9:17. Po asie serwisowym Natalii Andrzejewskiej było 24:13. Nie mające nic do stracenia siatkarki z Częstochowy zerwały się do ataków. Serią punktowych zagrywek popisała się Joanna Komerek, punkty w ataku zdobyła Aneta Grabińska. Przewaga SAN-Pajdy zmalała do sześciu punktów (24:18). Kiwka Ewy Grzelak zamknęła ten set.

Set trzeci okazał się być ostatnim. Przy serii zagrywek Angeli Mroczek oraz atakach Kingi Magierowskiej było 6:1 dla zespołu gości.  Set ten toczył się pod zupełne dyktando ekipy z Podkarpacia. Po ataku Natalii Szmajduch było 16:8. Częstochowianki nie miały siatkarskich argumentów,  myliły się w niemal każdym elemencie. Pojedyncze ataki Marty Formeli oraz Patrycji Worwąg na niewiele się zdały. Tego jednostronnego seta atakiem zakończyła Natalia Andrzejewska.

Częstochowianka Częstochowa SAN-Pajda Jarosław 0:3
(19:25, 18:25, 13:25)

Składy zespołów:
Częstochowianka: Chredniczenko, Komorek, Formela, Grabińska, Chmielewska, Witkowska, Kowalik (libero) oraz Kotlińska, Worwąg, Luftner (libero)
SAN-Pajda: Grzelak, Zięba, Saj, Mroczek, Szmajduch, Dąbrowska,  Machowska (libero) oraz Andrzejewska, Magierowska, Krysztofiak, Kubas (libero)
 

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, I liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2022-12-30

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2023 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę