Strona Główna > Aktualności > rozgrywki towarzyskie > Memoriał Góreckiego: Wygrane zespołów z Niemiec, Budowlani zagrają o 5. miejsce

Memoriał Góreckiego: Wygrane zespołów z Niemiec, Budowlani zagrają o 5. miejsce

W Legionowie trwa Memoriał Jerzego Góreckiego. Dziś zwycięstwa zanotowały na swoim koncie zespoły z Niemiec – siatkarki Dresdner SC pokonały Eczacibasi Stambuł, zaś ekipa SC Potsdam wygrała z Grot Budowlanymi Łódź. Wiadomo już, że ekipa Budowlanych zagra o 5. miejsce w turnieju.

Pierwszego seta od dwóch udanych zagrań rozpoczął zespół z Niemiec, jednak równie szybko siatkarki Eczacibasi wyrównały wynik (2:2). Przy stanie 3:3 groźnie wyglądającej kontuzji kolana doznała jedna z zawodniczek z Drezna, która niestety musiała opuścić boisko z pomocą sztabu medycznego. Kontuzja koleżanki nie wybiła pozostałych zawodniczek Dresdner SC z rytmu, szybko wyszły na prowadzenie 8:4 i przez dłuższy czas utrzymywały przewagę. Od stanu 9:13 zespół Ferhata Akbasa zaczął gonić rywalki i zmniejszył straty do jednego „oczka” (12:13). Pogoń okazała się skuteczna tylko na chwilę. Ekipa z Niemiec w drugiej części seta znów odjechała na kilka punktów. Zwycięski punkt dał drużynie z Drezna as serwisowy.

Team z Niemiec nieco lepiej rozpoczął również drugą partię. Już przy stanie 4:7 o czas poprosił trener Akbas, ale w akcji po przerwie zatrzymana została McKenzie Adams. Przy stanie 8:12 w aut zaatakowała Saliha Şahin i trener Akbas zmuszony był poprosić o kolejny czas. Niemiecki zespół dobrze czytał intencje rywalek, świetnie grał w obronie i wyprowadzał udane ataki. Mocne zbicie Kristiny Kicki dało Dresdner SC prowadzenie 17:11. W drugiej części seta Niemki nieco zwolniły tempo i dały rywalkom odrobić kilka punktów. Atak Fatmy Yıldırım wyprowadził Eczacibasi na prowadzenie 20:19.  W końcówce Turczynki miały jednak problem z przyjęciem zagrywki i po kilku trudnych zagrywkach 25:21 wygrała drużyna Dresdner SC.

Początek trzeciego seta był wyrównany, jednak z biegiem czasu lepiej zaczęły radzić sobie siatkarki Eczacibasi, które wyszły na prowadzenie 8:5. Atak Yıldırım dał tureckiej ekipie przewagę 10:6. Zawodniczki Eczacibasi prowadziły już 13:8 i wtedy straty zaczęły odrabiać rywalki. Po trzech czterech punktach z rzędu dla Dresdner SC o czas poprosił trener Akbas. Jego podopieczne starały się utrzymać prowadzenie, chociaż po ataku Siny Stöckmann było to już tylko jedno „oczko”. W końcówce trudna zagrywka McKenzie Adams utrudniła grę rywalkom z Drezna (21:18). Te jednak nie poddawały się. Po bloku na Yıldırım znów traciły tylko jeden punkt (21:22). Ostatecznie jednak Eczacibasi dowiozło minimalną przewagę do końca, ostatecznie wygrywając 25:21.

W czwartym secie ekipa z Drezna od początku narzuciła swój rytm gry, wychodząc szybko na prowadzenie 7:3. Przy zagrywce Salihy Şahin Eczacibasi odrobiło dwa punkty. Rywalki kontrolowały jednak przebieg gry, po ataku Kristiny Kicki prowadziły już 14:8 i o czas poprosił trener Ferhat Akbas. Niemki fenomenalnie pracowały w obronie, a to przekładało się na zdobywanie punktów z kontrataku. Ich przewaga wynosiła już sześć „oczek” (18:12). W pojedynku na siatce lepsze okazały się Turczynki, jednak wciąż przewaga rywalek wynosiła 4 punkty. Po bloku na Fatmie Yıldırım ekipa Dresdner SC prowadziła 23:17. Seta i cały mecz zakończyła zepsuta zagrywka ekipy tureckiej.

Eczacıbaşı Spor Kulübü – Dresdner SC 1:3
(19:25, 21:25, 25:21, 19:25)

Pierwszego seta lepiej rozpoczęły siatkarki z Niemiec, które wypracowały sobie przewagę 6:3. Dotknięcie siatki po stronie Grot Budowlanych dało rywalkom prowadzenie 8:4, ale zespół z Łodzi sygnalizował, że błędu nie było. System challenge nie dał jasnego podglądu na tę sytuację i decyzja sędziowska została utrzymana. Po błędzie w ataku Julii Szczurowskiej o czas poprosił trener Biernat (5:11). Kolejny punkt na konto SC Potsdam powędrował po bloku Mai Savic. W biegiem czasu jednak łodzianki odrabiały straty. Po ataku Pauliny Damaske było już tylko 12:11 dla ekipy z Niemiec, ale w kolejnej akcji Martyna Łazowska zepsuła zagrywkę. 15. punkt dla zespołu z Poczdamu dała atakiem Vanessa Agbortabi. Z kole w zespole Budowlanych efektownym atakiem ze środka popisała się Weronika Centka (15:16). Po bloku na Szczurowskiej rywalki prowadziły 20:16. Do końca seta łodzianki zdobyły już tylko jeden punkt przy pięciu ekipy SC Potsdam.

W początkowej fazie drugiej partii lepiej grały siatkarki z Niemiec, które szybko wyszły na prowadzenie 6:2 i o czas zmuszony był poprosić Maciej Biernat. Nie przyniosło to jednak dobrego rezultatu, bowiem w aut zaatakowała Szczurowska. Po drugiej stronie siatki z kolei punktowała, dobrze znana w Polsce, Adela Helić (10:7). Gdy punkt z krótkiej dołożyła Savic, SC Potsdam prowadził już 12:8. Kolejny raz w ataku pomyliła się Szczurowska (15:11), ale w kolejnej akcji Lauren Paige posłała zagrywkę w siatkę (15:12). Po ataku Agbortabi SC Potsdam prowadził już 20:15. Ta sama zawodniczka dołożyła punkt z piłki przechodzącej (22:16). Po drugiej stronie atakiem odpowiedziała Justyna Kędziora. Ostatecznie zespół z Niemiec triumfował 25:17.

Od mocnego uderzenia rozpoczęły trzeciego seta siatkarki SC Potsdam. Po ataku Vanessy Agbortabi wyszły na prowadzenie 3:1. Po kolejnych trzech punktach z rzędu dla niemieckiej ekipy o czas poprosił trener Biernat. Nie mogły jednak łodzianki przełamać rywalek. Zablokowana została Szczurowska i zrobiło się 9:2 dla SC Potsdam. Po mocnym ataku Laury Emonts było już 11:4, ale w kolejnej akcji udanym zagraniem zrewanżowała się Anna Lewandowska. Pojedyncze dobre akcje łodzianek to jednak było za mało, aby dogonić rywalki. Co więcej kolejny błąd w tym secie popełniła Julia Szczurowska. O kolejny czas poprosił Maciej Biernat (5:13). Dobrze ze środka uderzyła Centka, asa serwisowego dołożyła Damaske, ale przewaga rywalek wciąż była wysoka (15:8). Gdy plas otarty o siatkę wpadł w boisko po stronie Budowlanych było już 19:9 dla SC Potsdam. W tym secie nic już się nie mogło wydarzyć, ekipa z Niemiec triumfowała 25:15 i w całym meczu 3:0.

Dla Grot Budowlanych Łódź była to druga porażka w turnieju i już wiadomo, że w niedzielę zespół zagra o 5. miejsce w Memoriale Jerzego Góreckiego.

Grot Budowlani Łódź – SC Potsdam 0:3
(17:25, 17:25, 15:25)

Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.