Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > rozgrywki towarzyskie > Memoriał Góreckiego: ŁKS przed Legionovią i Budowlanymi

Memoriał Góreckiego: ŁKS przed Legionovią i Budowlanymi

fot. Ryszard Glapiak - Legionovia Legionowo

W niedzielę zakończył się rozgrywany w Legionowie Memoriał Jerzego Góreckiego. W meczu o 5. miejsce zespół Budowlanych Łódź po zaciętej walce pokonał Eczacibasi Stambuł. Trzecie miejsce przypadło siatkarkom ŁKS-u Łódź, które w trzech setach poradziły sobie z gospodyniami turnieju. W finale, w którym spotkały się dwie niemieckie drużyny, SC Poczdam wygrał 3:1 z Dresdner SC.

W niedzielny poranek w meczu o 5. miejsce Memoriału Jerzego Góreckiego w Legionowie Budowlani Łódź zmierzyli się z mocno odmłodzonym zespołem Eczacibasi Stambuł. Podopieczne trenera Fehrata Akbasa wygrały pierwszego seta, jednak w kolejnym lepsze okazały się łodzianki.Najciekawsza była końcówka trzeciego seta, w którym turecki zespół prowadził już 24:20. W zespole Budowlanych na zagrywce pojawiła się Martyna Łazowska i nie zeszła już do końca seta. Łodzianki wygrały 26:24 i objęły prowadzenie w meczu. Eczacibasi doprowadziło jeszcze do tie-breaka, w nim jednak zespół Budowlanych udowodnił swoją wyższość.

W meczu o 3. miejsce w turnieju gospodynie grały z drużyną Łódzkiego Klubu Sportowego. Legionovia świetnie rozpoczęła to spotkanie i niemal przez całego seta prowadziła, jednak końcówka należała do Łódzkich Wiewiór. Podopieczne trenera Michala Maska wygrały na przewagi 27:25, a w dwóch kolejnych setach poszły za ciosem. Łodzianki świetnie grały blokiem (19-4 w całym spotkaniu), a rozgrywająca Angelika Gajer rozrzucała piłki sprawiedliwie do wszystkich zawodniczek. ŁKS wygrał drugiego seta do 17, w trzecim rozbił zespół Legionovii do 15 i zasłużenie odebrał puchar za trzecie miejsce w turnieju. Najwięcej punktów dla łodzianek w tym meczu zdobyła 19-letnia Julita Piasecka (13).

W meczu finałowym spotkały się dwie niemieckie drużyny, które do tej pory były niepokonane w Legionowie. Dresdner SC wygrał wprawdzie pierwszego seta, jednak w kolejnych trzech musiał uznać wyższość rywalek z Poczdamu. Podopieczne trenera Guillermo Hernandeza zwyciężyły więc w całym turnieju.

mecz o 5. miejsce:
Grot Budowlani Łódż – Eczacibasi Stambuł 3:2
(19:25, 25:18, 26:24, 19:25, 15:8)

mecz o 3. miejsce
IŁ Capital Legionovia – ŁKS Commercecon Łódź 0:3
(25:27, 17:25, 15:25)

Składy zespołów:
Legionovia: Barfield (1), Różański (4), Erkek (9), Szymańska (7), Gryka (11), Grabka, Lemańczyk (libero) oraz Tokarska (2), Damaske (3), Szczyrba, Stefanik (3), Dąbrowska (1), Tylska i Kulig (libero)
ŁKS: Pacak (11), Jukoski (9), Witkowska (12), Sobiczewska (11), Gajer (2), Piasecka (13), Strasz (libero) oraz Colombo

finał:
Dresdner SC – SC Poczdam 1:3
(25:21, 23:25, 22:25, 18:25)

Końcowa klasyfikacja turnieju:
1. SC Poczdam (GER)
2. Dresdner SC (GER)
3. ŁKS Commercecon Łódź
4. IŁ Capital Legionovia Legionowo
5. Grot Budowlani Łódź
6. Eczacibasi Stambuł (TUR)

źródło: inf. własna

nadesłał:

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę