Strona Główna > Aktualności > rozgrywki towarzyskie > Memoriał Góreckiego: ŁKS przed Legionovią i Budowlanymi

Memoriał Góreckiego: ŁKS przed Legionovią i Budowlanymi

W niedzielę zakończył się rozgrywany w Legionowie Memoriał Jerzego Góreckiego. W meczu o 5. miejsce zespół Budowlanych Łódź po zaciętej walce pokonał Eczacibasi Stambuł. Trzecie miejsce przypadło siatkarkom ŁKS-u Łódź, które w trzech setach poradziły sobie z gospodyniami turnieju. W finale, w którym spotkały się dwie niemieckie drużyny, SC Poczdam wygrał 3:1 z Dresdner SC.

W niedzielny poranek w meczu o 5. miejsce Memoriału Jerzego Góreckiego w Legionowie Budowlani Łódź zmierzyli się z mocno odmłodzonym zespołem Eczacibasi Stambuł. Podopieczne trenera Fehrata Akbasa wygrały pierwszego seta, jednak w kolejnym lepsze okazały się łodzianki.

Najciekawsza była końcówka trzeciego seta, w którym turecki zespół prowadził już 24:20. W zespole Budowlanych na zagrywce pojawiła się Martyna Łazowska i nie zeszła już do końca seta. Łodzianki wygrały 26:24 i objęły prowadzenie w meczu. Eczacibasi doprowadziło jeszcze do tie-breaka, w nim jednak zespół Budowlanych udowodnił swoją wyższość.

W meczu o 3. miejsce w turnieju gospodynie grały z drużyną Łódzkiego Klubu Sportowego. Legionovia świetnie rozpoczęła to spotkanie i niemal przez całego seta prowadziła, jednak końcówka należała do Łódzkich Wiewiór. Podopieczne trenera Michala Maska wygrały na przewagi 27:25, a w dwóch kolejnych setach poszły za ciosem. Łodzianki świetnie grały blokiem (19-4 w całym spotkaniu), a rozgrywająca Angelika Gajer rozrzucała piłki sprawiedliwie do wszystkich zawodniczek. ŁKS wygrał drugiego seta do 17, w trzecim rozbił zespół Legionovii do 15 i zasłużenie odebrał puchar za trzecie miejsce w turnieju. Najwięcej punktów dla łodzianek w tym meczu zdobyła 19-letnia Julita Piasecka (13).

W meczu finałowym spotkały się dwie niemieckie drużyny, które do tej pory były niepokonane w Legionowie. Dresdner SC wygrał wprawdzie pierwszego seta, jednak w kolejnych trzech musiał uznać wyższość rywalek z Poczdamu. Podopieczne trenera Guillermo Hernandeza zwyciężyły więc w całym turnieju.