Strona Główna > Aktualności > rozgrywki towarzyskie > Memoriał Góreckiego: Dwie niemieckie drużyny w finale

Memoriał Góreckiego: Dwie niemieckie drużyny w finale

W sobotę w Legionowie rozegrano trzy ostatnie mecze grupowe w Memoriale Jerzego Góreckiego. Legionovia przegrała 0:3 z Dresdener SC, ale wieczorem po zaciętej walce pokonała w tie-breaku zespół Eczacibasi Stambuł. W drugiej grupie ŁKS uległ w trzech setach niemieckiej drużynie SC Poczdam. W niedzielnym finale zmierzą się ze sobą dwie drużyny z Bundesligi, o 3. miejsce w turnieju ŁKS zagra z Legionovią, a o 5. miejsce Budowlani Łódź zagrają z Eczacibasi Stambuł.

W pierwszym sobotnim meczu gospodynie turnieju zmierzyły się z zespołem z Drezna. W pierwszym secie legionowianki walczyły bardzo dzielnie, w końcówce prowadził nawet 21:18, ale ostatecznie musiały uznać wyższość rywalek i przegrały po walce na przewagi 24:26. Druga partia również zaczęła się dobrze dla podopiecznych trenera Alessandro Chiappiniego, potem jednak to niemiecki zespół przejął inicjatywę i to on miał kilkupunktową przewagę. Losy seta znów rozstrzygały się w walce na przewagi, ostatecznie to podopieczne trenera Alexandra Weibla triumfowały 27:25. W trzeciej partii Dresdner SC wygrał do 22 i zapewnił sobie pierwsze miejsce w grupie i awans do finału turnieju. W zespole Legionovii najwięcej, 10 punktów w tym spotkaniu zdobyła Aleksandra Gryka.

IŁ Capital Legionovia Legionowo – Dresdner SC 0:3
(24:26, 25:27, 22:25)

Legionovia: Barfield (5), Różański (6), Damaske (9), Szczyrba (10), Dąbrowska, Gryka (10), Kulig (libero) oraz Erkek (8), Szymańska (6) i Grabka (1)
DSC: Kicka (18), Strubbe (10), Stockamnn (4), Wesser (6), Berger (7), Straube (4), Dreblow (libero) oraz Janiska, Quade i Bock (5)

W drugim sobotnim meczu w grupie B o pierwsze miejsce grały ze sobą ŁKS Commercecon Łódź i Poczdam SC. Łodzianki fatalnie rozpoczyna to spotkanie, jednak w późniejszej fazie seta odrobiły część strat i gra stała się bardziej wyrównana. Ostatecznie to jednak niemiecki zespół był górą i wygrał do 20. W drugiej partii gra od początku była bardziej wyrównana, jednak końcówka znów należała do siatkarek z Poczdamu. Niemiecki zespół w trzeciej partii już całkowicie zdominował łodzianki i wygrywając do 16 zapewnił sobie wygraną 3:0 i pierwsze miejsce w grupie. Zespół z Poczdamu zmierzy się więc w niedzielnym finale z Dresdner SC. ŁKS zagra o trzecie miejsce turnieju.

ŁKS Commercecon Łódź – SC Poczdam 0:3
(20:25, 21:25, 16:25)

ŁKS: Pacak (6), Jukoski (9), Witkowska (7), Colombo (8), Gajer (2), Piasecka (11), Maj-Erwardt (libero) oraz Sobiczewska i Strasz
Poczdam: Agbortabi (11), Savić (14), Vlachaki (9), Van Aalen (3), Cekulaev (6), Helić (11), Jegdic (libero) oraz Lilley, Nemeth (4) i Emonts

Ostatnie sobotnie spotkanie decydowała o drugim miejscu w grupie A. Pierwszego seta Legionovia wygrała z Eczacibasi Stambuł 25:21, jednak w dwóch kolejnych setach górą były podopieczne trenera Ferhata Akbasa. Turczynki wygrały do 22 i do 14 i objęły w tym meczu prowadzenie. Gospodynie jednak nie poddały się i po wygranej 25:21 w czwartym secie doprowadziły do tie-breaka. W decydującej partii Eczacibasi prowadziło już 10:8, ale legionowianki odwróciły losy tego seta i ostatecznie wygrały 15:13. Tym samym podopieczne trenera Chiappiniego zajęły 2. miejsce w grupie i w niedzielę zagrają o 3. miejsce w turnieju z ŁKS-em. Eczacibasi zmierzy się w spotkaniu o 5. miejsce z zespołem Budowlanych Łódź.

IŁ Capital Legionovia Legionowo – Eczacibasi Stambuł 3:2
(25:21, 22:25, 14:25, 25:21, 15:13)

Legionovia: Tokarska (13), Różański (20), Stefanik (2), Erkek (14), Szymańska (11), Grabka (3), Lemańczyk (libero) oraz Barfield (1), Damaske (2), Szczyrba i Dąbrowska
Eczacibasi: Arici (12), Atlier (7), Sahin S. (13), Sahin E. (7), McKenzie (13), Yildirim (9), Memis (libero) oraz Akoz (libero), Palabyiyk, Kiraz i Heyrman (11)