Strona Główna > Aktualności > rozgrywki towarzyskie > Memoriał Góreckiego: Dwie niemieckie drużyny w finale

Memoriał Góreckiego: Dwie niemieckie drużyny w finale

W sobotę w Legionowie rozegrano trzy ostatnie mecze grupowe w Memoriale Jerzego Góreckiego. Legionovia przegrała 0:3 z Dresdener SC, ale wieczorem po zaciętej walce pokonała w tie-breaku zespół Eczacibasi Stambuł. W drugiej grupie ŁKS uległ w trzech setach niemieckiej drużynie SC Poczdam. W niedzielnym finale zmierzą się ze sobą dwie drużyny z Bundesligi, o 3. miejsce w turnieju ŁKS zagra z Legionovią, a o 5. miejsce Budowlani Łódź zagrają z Eczacibasi Stambuł.

W pierwszym sobotnim meczu gospodynie turnieju zmierzyły się z zespołem z Drezna. W pierwszym secie legionowianki walczyły bardzo dzielnie, w końcówce prowadził nawet 21:18, ale ostatecznie musiały uznać wyższość rywalek i przegrały po walce na przewagi 24:26. Druga partia również zaczęła się dobrze dla podopiecznych trenera Alessandro Chiappiniego, potem jednak to niemiecki zespół przejął inicjatywę i to on miał kilkupunktową przewagę. Losy seta znów rozstrzygały się w walce na przewagi, ostatecznie to podopieczne trenera Alexandra Weibla triumfowały 27:25. W trzeciej partii Dresdner SC wygrał do 22 i zapewnił sobie pierwsze miejsce w grupie i awans do finału turnieju. W zespole Legionovii najwięcej, 10 punktów w tym spotkaniu zdobyła Aleksandra Gryka.

IŁ Capital Legionovia Legionowo – Dresdner SC 0:3
(24:26, 25:27, 22:25)

Legionovia: Barfield (5), Różański (6), Damaske (9), Szczyrba (10), Dąbrowska, Gryka (10), Kulig (libero) oraz Erkek (8), Szymańska (6) i Grabka (1)
DSC: Kicka (18), Strubbe (10), Stockamnn (4), Wesser (6), Berger (7), Straube (4), Dreblow (libero) oraz Janiska, Quade i Bock (5)

W drugim sobotnim meczu w grupie B o pierwsze miejsce grały ze sobą ŁKS Commercecon Łódź i Poczdam SC. Łodzianki fatalnie rozpoczyna to spotkanie, jednak w późniejszej fazie seta odrobiły część strat i gra stała się bardziej wyrównana. Ostatecznie to jednak niemiecki zespół był górą i wygrał do 20. W drugiej partii gra od początku była bardziej wyrównana, jednak końcówka znów należała do siatkarek z Poczdamu. Niemiecki zespół w trzeciej partii już całkowicie zdominował łodzianki i wygrywając do 16 zapewnił sobie wygraną 3:0 i pierwsze miejsce w grupie. Zespół z Poczdamu zmierzy się więc w niedzielnym finale z Dresdner SC. ŁKS zagra o trzecie miejsce turnieju.

ŁKS Commercecon Łódź – SC Poczdam 0:3
(20:25, 21:25, 16:25)

ŁKS: Pacak (6), Jukoski (9), Witkowska (7), Colombo (8), Gajer (2), Piasecka (11), Maj-Erwardt (libero) oraz Sobiczewska i Strasz
Poczdam: Agbortabi (11), Savić (14), Vlachaki (9), Van Aalen (3), Cekulaev (6), Helić (11), Jegdic (libero) oraz Lilley, Nemeth (4) i Emonts

Ostatnie sobotnie spotkanie decydowała o drugim miejscu w grupie A. Pierwszego seta Legionovia wygrała z Eczacibasi Stambuł 25:21, jednak w dwóch kolejnych setach górą były podopieczne trenera Ferhata Akbasa. Turczynki wygrały do 22 i do 14 i objęły w tym meczu prowadzenie. Gospodynie jednak nie poddały się i po wygranej 25:21 w czwartym secie doprowadziły do tie-breaka. W decydującej partii Eczacibasi prowadziło już 10:8, ale legionowianki odwróciły losy tego seta i ostatecznie wygrały 15:13. Tym samym podopieczne trenera Chiappiniego zajęły 2. miejsce w grupie i w niedzielę zagrają o 3. miejsce w turnieju z ŁKS-em. Eczacibasi zmierzy się w spotkaniu o 5. miejsce z zespołem Budowlanych Łódź.

IŁ Capital Legionovia Legionowo – Eczacibasi Stambuł 3:2
(25:21, 22:25, 14:25, 25:21, 15:13)

Legionovia: Tokarska (13), Różański (20), Stefanik (2), Erkek (14), Szymańska (11), Grabka (3), Lemańczyk (libero) oraz Barfield (1), Damaske (2), Szczyrba i Dąbrowska
Eczacibasi: Arici (12), Atlier (7), Sahin S. (13), Sahin E. (7), McKenzie (13), Yildirim (9), Memis (libero) oraz Akoz (libero), Palabyiyk, Kiraz i Heyrman (11)

Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.