Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Memoriał Gajewskiego: Trzecie miejsce Czarnych Radom, finał dla Trefla

Memoriał Gajewskiego: Trzecie miejsce Czarnych Radom, finał dla Trefla

fot. Trefl Gdańsk

W Suwałkach zakończył się XIII Memoriał Józefa Gajewskiego. W meczu o 3. miejsce Cerrad Enea Czarni Radom w tie-breaku pokonali Ślepsk Malow Suwałki. O wiele bardziej jednostronny był finał. W nim Trefl Gdańsk pewnie pokonał Indykpol AZS Olsztyn. 

Początek meczu należał do radomian (4:2), problem ze skończeniem ataku miał Bartosz Filipiak, a po drugiej stronie nie zawodził Mauricio Borges (7:4). Gospodarze memoriału szybko doprowadzili jednak do remisu, skuteczność złapał Filipiak (10:10). Trudne serwisy ekipy prowadzonej przez Dominika Kwapisiewicza sprawiły, że mogli oni cieszyć się z prowadzenia (17:15). Tym razem pomyłki zdarzały się radomianom i to właśnie błąd Czarnych zakończył tę odsłonę.Również druga partia rozpoczęła się po myśli podopiecznych Jacka Nawrockiego (6:4), blok dołożył Bartłomiej Lemański. Radomianie tym razem nie dali się dogonić, a wręcz powiększali przewagę, zawdzięczając to dobrej grze blokiem i w polu serwisowym (20:15). Goście nie oddali już inicjatywy, kończąc całą odsłonę kolejną „czapą”.

Już od początku seta numer trzy dominowali Czarni Radom, sukcesywnie powiększając swoją zaliczkę (15:7). Swoje starał się robić Dominik Depowski, a także Adrian Buchowski, ale cały czas wyraźną przewagę mieli radomianie (20:12). Cały czas solidnie i przede wszystkim skutecznie grał Daniel Gąsior (22:14), co prawda dwie piłki setowe obronił jeszcze Ślepsk Suwałki (18:24), ale błąd dotknięcia siatki Andreasa Takvama zakończył tę partię.

Wyrównana walka była na początku seta, potem na dwa oczka odskoczyli goście z Radomia, ale odpowiedzią Ślepska okazał się Arkadiusz Żakieta, jego atak zapewnił gospodarzom dwupunktową zaliczkę (10:8). Gra znów się wyrównała, dopiero kontra Borgesa dała Czarnym przewagę (18:16). Nie utrzymali jej jednak, piłkę w aut wyrzucił Łukasik (22:22). Ślepsk na tym nie skończył (23:22), do piłki setowej doprowadził Buchowski (24:23). Po krótkiej walce na przewagi Depowski kontrą doprowadził do tie-breaka.

Na początku tie-breaka Ślepsk nie był w stanie poradzić sobie z zagrywkami Daniela Gąsiora (1:4), to on był liderem swojej ekipy, która do swojej dobrej dyspozycji dołożyła blok (12:7). Przewaga na chwilę zmalała, ale pojedynczy blok Mauricio doprowadził do piłki meczowej (14:9). Kiwka Timo Tammemy ze środka zakończyła całe spotkanie.

MVP: Piotr Łukasik

Ślepsk Malow Suwałki – Cerrad Enea Czarni Radom 2:3
(25:22, 20:25, 18:25, 27:25, 10:15)


Mecz finałowy lepiej zaczęli gdańszczanie, którzy dość pewnie wykorzystywali błędy rywali. Z pola zagrywki nie schodził Janusz Gałązka (11:6), potem asa dołożył Mikołaj Sawicki (15:8). Gdańszczanie dominowali, akademicy z Olsztyna mieli problemy ze skończeniem swojej akcji, a na prawej flance w Treflu nie zawodził Bartłomiej Bołądź (20:10). To on atakiem po prostej dał piłkę setową (24:17) i jego zespół pewnie triumfował w premierowej odsłonie.

Na początku seta numer dwa kolejną mocną zagrywką popisał się Sawicki (2:0), a jego zespół był o wiele bardziej skuteczny od ekipy z Olsztyna, swoje pewnie robił Bołądź (8:2). Ekipa z Gdańska spokojnie utrzymywała swoją zaliczkę (12:7). W końcu olsztynianom udało się zmniejszyć straty przy serwisach Moritza Karlitzka (16:18), ale trwało to tylko chwilę, bowiem dobrze w obronie grali gdańszczanie i kończyli swoje kontry (23:18) i po spokojnej kiwce Sawickiego Trefl prowadził już 2:0.

Podopieczni Igora Juricicia z przytupem zaczęli także trzecią partię (6:2), ponownie słabiej w ofensywie grali olsztynianie (5:9), po kiwce Lukasa Kampy Trefl prowadził już 12:6. Ekipa Javiera Webera nie potrafiła odnaleźć własnej gry (9:16). Swój zespół próbował poderwać do walki Jan Król, ale jego pojedyncze ataki to było za mało (11:18). Jordan Zaleszczyk zapunktował blokiem (22:12), Janusz Głązka wykorzystując piłkę przechodzącą, doprowadził do piłki meczowej (24:14). Ostatni punkt w całym memoriale zdobył także on, atakując środkiem.

MVP: Bartłomiej Bołądź

Indykpol AZS Olsztyn – Trefl Gdańsk 0:3
(18:25, 20:25, 15:25)

źródło: inf. własna

nadesłał:

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2022 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę