Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Melissa Evans otwiera skład atakujących #VolleyWrocław

Melissa Evans otwiera skład atakujących #VolleyWrocław

fot. volleywroclaw / NCAA

Po skompletowaniu rozgrywających przyszła pora na przedstawienie tych zawodniczek, które w sezonie 2022/2023 będą stanowiły o sile ataku #VolleyWrocław. W najbliższych miesiącach prawoskrzydłową zespołu będzie 22-letnia atakująca Melissa Evans. To właśnie na Dolnym Śląsku Amerykanka zadebiutuje w profesjonalnych rozgrywkach siatkarskich.

Melissa Evans to leworęczna atakująca pochodząca z Porter Ranch w Kalifornii. 22-letnia Amerykanka o tureckich korzeniach do tej pory doskonaliła swoje umiejętności w rodzimej lidze uniwersyteckiej, od 2017 roku reprezentując barwy NC State University.W swoim ostatnim sezonie w Wolfpack atakująca zagrała w 29 spotkaniach, w których zdobyła 369 punktów w ofensywie, plasując się w czołówce zawodniczek z najlepszą średnią ataków na set w sezonie 2021. Mierząca 185 cm wzrostu zawodniczka postawiła dodatkowo 50 punktowych bloków.

#VolleyWrocław będzie dla 22-letniej Amerykanki pierwszym zagranicznym klubem w karierze seniorskiej. Jednocześnie szansa wystąpienia w TAURON Lidze będzie dla niej okazją do zadebiutowania w profesjonalnej lidze siatkówki. O zakontraktowaniu obiecującej zagranicznej zawodniczki, która ma dużą szansę trafić kiedyś do reprezentacji Stanów Zjednoczonych, mówi prezes wrocławskiego klubu Jacek Grabowski: – Formację atakujących w naszej nowej drużynie otwiera Melissa Evans. Obserwowaliśmy jej grę w lidze uniwersyteckiej i zdecydowaliśmy się na jej transfer do #VolleyWrocław. Mamy nadzieję na dobrą współpracę i z niecierpliwością czekamy na Melissę we Wrocławiu.

Sama atakująca nie ukrywa ekscytacji wizją spędzenia najbliższego roku w TAURON Lidze: – Nie mogę się doczekać swojego pierwszego sezonu w profesjonalnych rozgrywkach, którymi z pewnością jest TAURON Liga. Cieszę się, że poza możliwością sportowego rozwoju, na który liczę, będę mogła również poznać polską kulturę i przekonać się, co ciekawego ma do zaoferowania. We Wrocławiu chcę jak najlepiej zaprezentować swoje umiejętności oraz grać przeciwko najlepszym drużynom. Kto wie – może także z nimi wygrywać?

Zobacz również:
Karuzela transferowa TAURON Ligi

źródło: #VolleyWrocław

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2022-08-03

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2022 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę